Magda Linette poszła śladem Igi Świątek do ćwierćfinału debla! Po morderczym meczu!

Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą zagrają w ćwierćfinale debla Roland Garrosa. W III rundzie pokonały duet: Hradecka/Siegemund 7:6, 7:6.

Polsko-amerykański duet miał trudne rywalki, które rozstawione były z numerem dziesiątym. I to mimo faktu, że grają ze sobą dopiero od tego roku. 36-letnia Lucie Hradecka to zwyciężczyni Rolanda Garrrosa w grze podwójnej z 2011 roku, a w sumie trzy razy wygrywała w deblu turniejów wielkiego szlema. Natomiast Laura Siegemund rok temu wygrała US Open w parze z Rosjanką Wierą Zwonariową.

Zobacz wideo Iga Świątek: Najważniejsze jest to, żeby nie mieć oczekiwań w stosunku do swojej gry. Wtedy mój poziom się poprawia

Linette gra o ćwierćfinału deblowego Roland Garros. O której mecz Polki?Magda Linette w ćwierćfinale debla Roland Garrosa [ZAPIS RELACJI]

Bardzo wyrównany mecz

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Najlepiej świadczy o tym liczba wygranych piłek, w której był idealny remis (44:44). Obie pary skutecznie pilnowały swoich serwisów. Polsko-amerykański duet stracił go tylko raz - w czwartym gemie. Wówczas jednak aż cztery niewymuszone błędy popełniła Pera. Seta rozstrzygnął tie-break. Linette/Pera prowadziły w nim już 4:1, ale straciły przewagę, bo świetnie dwa razy przy siatce zagrała Siegemund. Przy piłce setowej znakomicie zachowała się Polka, która popisała się kapitalnym, mocnym forhendem.

Drugi set też był bardzo wyrównany. Linette/Pera miały wymarzoną sytuację, bo prowadziły 5:3 i ta druga serwowała, by wygrać mecz. 26-latka została jednak przełamana i rywalki odrobiły straty. W tie-breaku znów lepszy był duet amerykańsko-polski. Przy trzeciej piłce meczowej Siegemund posłała piłkę w aut z bekhendu i Polka z Amerykanką mogły wpaść sobie w ramiona.

Roger Federer wycofał się z Rolanda Garrosa dzień po zwycięskim meczu!Roger Federer wycofał się z Rolanda Garrosa dzień po zwycięskim meczu!

A zatem Magda Linette dołączyła do Igi Świątek i również zagra w ćwierćfinale debla Roland Garrosa. W walce o półfinał Polka z Amerykanką zmierzą się ze zwyciężczyniami pojedynku: Pawluczenkowa/Rybakina - Melichar/Schuurs.

Więcej o: