Cuda na Roland Garros! "Wybór zagrania turnieju chyba mamy z głowy" [WIDEO]

Lorenzo Musetti popisał się cudownym zagraniem w wygranym meczu 1/16 finału Rolanda Garrosa z Marco Cecchinato 3:6, 6:4, 6:3, 3:6, 6:3.

To był początek trzeciej partii tego pojedynku przy stanie 1:1 w setach. Marco Cecchinato (83. ATP) przegrywał 0:1 i 0:40 w drugim gemie. Nie zaserwował tak jak przystało na zawodowego tenisistę, ale lekceważąco od dołu. Chciał w ten sposób zaskoczyć rywala, ale kompletnie mu się to nie udało.

Niespodzianka! Kolejna silna rywalka Świątek i Linette poza Roland GarrosNiespodzianka! Kolejna silna rywalka Świątek i Linette poza Roland Garros

Fantastyczne zagranie Musettiego

19-letni Lorenzo Musetti (76. ATP) zdołał dobiec do piłki, odbił ją z forhendu, ale Cecchinato wyczuł jego intencję i uderzył z bekhendu. Rywal wtedy popisał się przepięknym odbiciem zza plecami i wygrał wymianę.

- Wybór zagrania turnieju chyba mamy już z głowy. Niezwykle efektowny punkt Lorenzo Musettiego - napisała stacja Eurosport na swoim profilu na Twitterze.

Pojedynek w 1/16 finału Rolanda Garrosa dwóch Włochów był bardzo wyrównany. Trwał ponad trzy godziny, a zawodnicy rozegrali pięć setów. Ostatecznie Musetti wygrał z dziewięć lat starszym od siebie rodakiem w pięciu setach. W kolejnej rundzie Włoch zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.

Wygranej z Igą Świątek nie chcą nazywać cudem. Wygranej z Igą Świątek nie chcą nazywać cudem. "Nie odbierajmy nadziei"

Inne sobotnie wyniki:

• Diego Sebastian Schwartzman (Argentyna) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:1,
  • Novak Djoković (Serbia) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:1, 6:4, 6:1,
  • Carlos Alcaraz (Hiszpania) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 4:6, 6:7 (3:7), 2:6