Niespodzianka! Kolejna silna rywalka Świątek i Linette poza Roland Garros

Szósta rakieta świata, Elina Switolina odpadła z turnieju Roland Garros! Ukrainka przegrała mecz trzeciej rundy przeciwko Barborze Krejcikovej z Czech 3:6, 2:6, a była jedną z najgroźniejszych możliwych rywalek Igi Świątek i Magdy Linette w kolejnych rundach rywalizacji w Paryżu.

Droga Igi Świątek do możliwej obrony tytułu na wielkoszlemowym Roland Garros staje się coraz ciekawsza. Z turnieju odpadła właśnie kolejna z faworytek, która mogła zagrozić Świątek lub Magdzie Linette, która także wcześniej awansowała do trzeciej rundy rywalizacji. 

Zobacz wideo Iga Świątek: Najważniejsze jest to, żeby nie mieć oczekiwań w stosunku do swojej gry. Wtedy mój poziom się poprawia

Tak odpadła Switolina! Krejcikova złamała ją 31 punktami w jednym wygranym gemie

Chodzi o Elinę Switoliną, która przegrała spotkanie z Czeszką Barborą Krejcikovą 3:6, 2:6. Ukrainka to szósta zawodniczka światowego rankingu, a przegrała z zawodniczką, która notowana jest na 33. pozycji. W pierwszym secie nic nie układało się po myśli Switoliny już od pierwszego gema spotkania - przegranego przy własnym podaniu. Później odrobiła przełamanie, ale nie była w stanie sforsować Krejcikovej. Ta ponownie zyskała przewagę jednego gema wygranego przy serwisie rywalki, a w kolejnym obroniła cztery break-pointy i po 31 punktach udało jej się wyjść na prowadzenie 5:3.

Tym gemem chyba złamała Switolinę, która najpierw przegrała seta 3:6 po kolejnym słabym gemie przy własnym podaniu, a potem pomimo odrobionego przełamania na początku następnej partii nie zatrzymała rozpędzonej Czeszki. Krejcikova wygrała drugiego seta 6:2 i cały mecz 2:0. 

Świątek i Linette ubyła kolejna silna rywalka. Mogła zagrać z Polkami w ćwierćfinale lub półfinale

Krejcikova w czwartej rundzie zagra z Amerykanką Sloane Stephens (59. w rankingu WTA), która pokonała 6:3, 7:5 jej rodaczkę Karolinę Muchovą. W kolejnych rundach może dojść do pojedynku Czeszki z polskimi tenisistkami - Magdą Linette, czy Igą Świątek, jeśli te wygrają swoje kolejne mecze. To oznacza także, że Polki w przypadku awansu unikną spotkania z Eliną Switoliną w ćwierćfinale (w przypadku Linette) lub półfinale (w przypadku Świątek). 

Początek pojedynku trzeciej rundy Roland Garros pomiędzy Igą Świątek i Anett Kontaveit na korcie Philippe'a Chatriera zaplanowano na sobotę, 5 czerwca. Tenisistki staną naprzeciw siebie nie wcześniej niż o godz. 16:00. Spotkanie Magdy Linette z Ons Jabeur na korcie nr 14 również odbędzie się w sobotę, 5 czerwca. Pojedynek ten zaplanowano jako trzeci w kolejności od godziny 11:00. Oba mecze transmitowane będą na kanałach Eurosportu. Można je również śledzić dzięki relacji na Sport.pl i w aplikacji SPORT.PL LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA