Świątek znów wygrywa w Paryżu! Kolejny awans Polki. Tym razem w deblu

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do 3. rundy deblowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W piątek polsko-amerykańska para pokonała niemiecko-chiński duet Anna-Lena Friedsam-Yafan Wang.

W pierwszym meczu turnieju deblowego Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands nie miały trudnego zadania. Ich mecz z Francuzkami Aubane Droguet i Seleną Janicijević potrwał niewiele ponad godzinę, a polsko-amerykański duet oddał przeciwniczkom zaledwie jednego gema, wygrywając 6:0, 6:1.

W kolejnej rundzie Świątek i Mattek-Sands znów nie grały z duetem rozstawionym, ale był to mecz o wiele trudniejszy, który trwał godzinę i 40 minut. Spotkanie znacznie lepiej zaczęło się dla Polki i Amerykanki, które przełamały przeciwniczki już przy ich pierwszym podaniu. Przewaga Świątek i Mattek-Sands nie trwała jednak długo, bo zaraz po przełamaniu na 2:0, panie straciły serwis i za chwilę było już 2:2.

Kolejna sensacja w Paryżu! Światowa Kolejna sensacja w Paryżu! Światowa "czwórka" znów nie sprostała zadaniu

Przy stanie 3:2 dla Świątek i Mattek-Sands mecz został przerwany na ponad pół godziny z powodu deszczu. Aż do stanu 6:5 dla Polki i Amerykanki tenisistki nie traciły swojego podania i wydawało się, że w pierwszym secie czeka na tie-break. W 12. gemie pierwszego seta Świątek i Mattek-Sands udało się jednak przełamać rywalki i wygrać pierwszą partię 7:5.

Awans Świątek i Mattek-Sands

Drugi set, choć był o trzy gemy krótszy, to trwał zaledwie pięć minut krócej. Oba duety konsekwentnie nie przegrywały swoich podań, chociaż gemy były bardzo zacięte i w większości kończyły się na przewagi. Przy stanie 2:1 Świątek i Mattek-Sands przełamały rywalki, jednak za chwilę stracił własny serwis i mieliśmy wynik 3:2.

Przy kolejnym serwisie Friedsam i Wang znów lepsze były Polka i Amerykanka, które wyszły na prowadzenie 4:2 i którego nie oddały do końca meczu, wygrywając seta 6:3. W kolejnej rundzie rywalkami Świątek i Mattek-Sands będą lepsze z meczu Hsieh Su-wei & Elise Mertens - Amanda Anisimowa & Anastasija Potapowa. Pierwszy duet to numer 1. w kobiecym deblu wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Roland Garros startuje! Kiedy pierwsze mecze Polaków?Linette idzie jak burza! W parze z Perą rozbiły rywalki w II rundzie Rolanda Garrosa

Kolejny mecz w deblu Świątek i Mattek-Sands zagrają w niedzielę. Wcześniej, bo już w sobotę, Polka zagra w 3. rundzie turnieju singlowego, gdzie jej rywalką będzie Anett Kontaveit.