Znamy kolejna rywalkę Magdy Linette na Roland Garros! Teoretycznie będzie dużo łatwiej

Magda Linette (45. WTA) sensacyjnie awansowała do III rundy Rolanda Garrosa po tym, jak jej rywalka, numer jeden światowego rankingu, Australijka Ashleigh Barty, musiała poddać mecz, gdy Polka prowadziła 6:1, 2:2. W kolejnym spotkaniu Linette zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur (25. WTA).

Linette po raz pierwszy w karierze wygrała z tenisistką z top 10. W pierwszym secie Polka grała fenomenalnie, popisując się efektownymi zagraniami, a Australijka kompletnie nie mogła znaleźć na nie recepty. Linette wygrała seta 6:1 w zaledwie 26 minut.

Alarm! Mecz Igi Swiątek może zostać storpedowany. Fatalne prognozyAlarm! Mecz Igi Swiątek może zostać storpedowany. Fatalne prognozy

Linette wyeliminowała Barty. Kto rywalką Polki w III rundzie?

W drugiej partii Barty poprosiła o pomoc medyczną. Po kilku minutach wróciła na kort, ale przy stanie 2:2 musiała poddać mecz. W następnej rundzie rywalką Linette będzie Tunezyjka On Jabeur, która pokonała w II rundzie Australijkę Astrę Sharmę (124. WTA) 2:0 (6:2, 6:4). Wcześniej Jabeur rozprawiła się również w dwóch setach z reprezentantką Kazachstanu, Julią Putincewą 7:5, 6:2.

Linette dotychczas dwa razy w karierze mierzyła się z Jabeur. W kwietniu 2017 w turnieju w Charleston Jabeur wygrała 6:4, 6:4, a w 2013 roku w imprezie w Baku Tunezyjka poddała mecz, prowadząc 6:3, 4:1.

Tunezyjka to m.in. ćwierćfinalistka Australian Open 2020. W Roland Garrosie była przed rokiem w czwartej rundzie. - Jabeur gra świetny, techniczny tenis. Będzie bardzo groźna. Ale Magda pokazała, że stać ją na świetną grę i naprawdę znakomity wynik w tym turnieju - powiedział Fibak w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem.

Magda Linette późno rozpoczęła sezon 2021 z powodu urazu kolana i potrzebowała więcej czasu do złapania rytmu meczowego. Od 21 maja trenerem Polki jest Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski i prywatnie mąż Agnieszki Radwańskiej. Linette ostatnio dotarła do półfinału turnieju w Strasburgu, natomiast tam musiała uznać wyższość Rumunki Sorany Cirstea, z którą przegrała 6:3, 4:6, 2:6.

Ordynarne ataki na Naomi Osakę. Ordynarne ataki na Naomi Osakę. "Rozpieszczony bachor ucisza media"

W II rundzie RG zagra również druga Polka, Iga Świątek, która broni tytułu z poprzedniej edycji. 20-latka zmierzy się ze Szwedką Rebeccą Peterson (60. WTA). Początek o godz. 16:30, o ile pozwolą warunki atmosferyczne, ponieważ późnym popołudnie zapowiadane jest nagłe załamanie pogody.