Klątwa wywiadów nad Roland Garros. Kuriozalne okoliczności wycofania mistrzyni

W Roland Garros 2021 i bez wywiadów źle, i z wywiadami niedobrze: Petra Kvitova, była liderka rankingu WTA, musiała się wycofać w turnieju w Paryżu po tym, jak spadła ze schodka wychodząc z telewizyjnego studia. Wcześniej przez ogromne zamieszanie w sprawie wywiadów zrezygnowała wiceliderka WTA Naomi Osaka.

Tego tylko brakowało po kilku dniach dyskusji o tym, czy Naomi Osaka miała prawo unikać konferencji prasowych na Roland Garros z obawy, że pytania dziennikarzy zaszkodzą jej pewności siebie: Petra Kvitova, dwukrotna mistrzyni Wimbledonu i półfinalistka z Paryża sprzed roku, wycofała się z powodu kontuzji odniesionej po pomeczowym wywiadzie.

Zobacz wideo Ile zarabia Iga Świątek? To fenomen sportowy, ale też marketingowy [Studio Biznes]

1.06.2021, Wrocław, mecz towarzyski Polska-RosjaBrakujący element w układance Paulo Sousy, motor napędowy! W takiej formie będzie gwiazdą na Euro [OCENY]

Petra Kvitova wycofała się z Rolanda Garrosa

Dzień po tym, jak Osaka zrezygnowała z gry w Paryżu, przytłoczona zamieszaniem jakie wywołała bojkotem konferencji prasowych, dołączyła do niej Kvitova. Ona też, jak Japonka, wygrała swój mecz w I rundzie nie bez problemów (w drugim secie z Greet Minnen musiała bronić piłki meczowej) i zabraknie jej w drugiej rundzie z powodu tego, co zdarzyło się poza kortem.

„W niedzielę podczas wypełniania pomeczowych obowiązków medialnych upadłam i zraniłam sobie kostkę" – napisała Kvitova. Według informacji dziennikarza „Daily Mail" Matta Dicksona, Czeszka potknęła się na schodku przy wyjściu ze studia telewizyjnego. „Po rezonansie magnetycznym i dyskusjach z moim zespołem doszliśmy do wniosku, że granie z tym urazem byłoby nierozsądne. Zrobię wszystko by wyleczyć się na sezon gry na trawie" – napisała Kvitova.

Wimbledon zaczyna się 28 czerwca, Kvitova wygrywała tam dwukrotnie, w 2011 i 2014. W Roland Garros 2021 Czeszka była rozstawiona z nr 11. Jej rywalką w drugiej rundzie miała być Jelena Wiesnina.  

DLORZArtur Szpilka wyzwany na pojedynek! "Jeśli ma jaja i jest taki kozak"

Więcej o: