Chaos na Roland Garros! Iga Świątek nową faworytką do triumfu

Naomi Osaka wycofała się z udziału w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa. Decyzja Japonki odbiła się także na kursach u bukmacherów, z czego skorzysta Iga Świątek.

Naomi Osaka pokonała Rumunkę Patricię Marię Tig 6:4, 7:6 w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa, natomiast zdecydowała się na rezygnację z dalszego udziału w paryskim turnieju wielkoszlemowym. - Nie chciałam wprowadzać takiego zamieszania. Mogłam lepiej wybrać czas, mogłam się jaśniej wysłowić. Ale nigdy nie było intencją trywializowanie zdrowia psychicznego. Sama walczyłam z atakami depresji po wygraniu US Open 2018 – napisała druga rakieta rankingu WTA w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Ile zarabia Iga Świątek? To fenomen sportowy, ale też marketingowy [Studio Biznes]

Iga Świątek skorzysta z decyzji Naomi Osaki. Polka wyraźną faworytką do wygrania Rolanda Garrosa według bukmacherów

Naomi Osaka była według bukmacherów jedną z faworytek do wygrania tegorocznej edycji Rolanda Garrosa. Kurs na wygranie turnieju przez Japonkę wynosił 17, natomiast jej decyzja o wycofaniu się z dalszego udziału w Wielkim Szlemie sprawiła, że Iga Świątek stała się wyraźną faworytką. Kurs na Polkę jest zdecydowanie najmniejszy.

Kurs na wygranie Rolanda Garrosa przez Igę Świątek wynosi 3. W dalszej kolejności bukmacherzy wymieniają Arynę Sabalenkę, Ashleigh Barty, Paulę Badosę i Serenę Williams. Kursy na wspomniane tenisistki wynoszą odpowiednio 6, 7.5, 16 oraz 21. Zdaniem bukmacherów, Amerykanka Sofia Kenin nie ma wielkich szans na wygranie turnieju w Paryżu. Kurs na zeszłoroczną finalistkę wynosi 71.

Tegoroczna edycja Rolanda Garrosa rozpoczęła się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. Iga Świątek w najbliższy czwartek zagra w meczu drugiej rundy ze Szwedką Rebeccą Peterson. W przypadku wygranej polska tenisistka najpewniej zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit.

Więcej o: