Wiadomo, ile Iga Świątek może zarobić za wygranie Rolanda Garrosa

Iga Świątek w najbliższy poniedziałek rozpocznie rywalizację w tegorocznej edycji French Open. Wiemy już, ile Polka może potencjalnie zarobić za wygranie tego turnieju wielkoszlemowego. To mniejsza kwota od tej, którą zainkasowała rok temu na mączce w Paryżu.

Iga Świątek rozpocznie rywalizację w turnieju wielkoszlemowym od rywalizacji w pierwszej rundzie ze Słowenką Kają Juvan. W przypadku braku niespodzianek tenisistka z Raszyna zagra w trzeciej rundzie z rozstawioną z numerem 30 Anett Kontaveit. Znacznie większe problemy mogą się pojawić w 1/8 finału, ponieważ w tej części drabinki na Igę może czekać Garbine Muguruza. Z kolei w półfinale rywalką Świątek może być jedynka światowego rankingu, Ahsleigh Barty.

Zobacz wideo Ile zarabia Iga Świątek? To fenomen sportowy, ale też marketingowy [Studio Biznes]

Wiemy, ile Iga Świątek może zarobić za wygranie turnieju WTA w Paryżu. Mniejsza kwota od tej z 2020 roku

Oficjalna strona WTA opublikowała rozpiskę, dzięki której możemy się dowiedzieć, jakie pieniądze mogą zarobić tenisistki za udział w konkretnych fazach turnieju singlowego w Paryżu. Łączna pula nagród wynosi 34,3 mln euro i jest o ponad 3,5 mln euro mniejsza od tej z 2020 roku. Przyczyną tej zmiany jest epidemia koronawirusa oraz wstrzymanie rozgrywek na kilka miesięcy. Taka sytuacja sprawia, że organizatorzy dysponują mniejszymi budżetami.

Iga Świątek będzie broniła w Paryżu tytułu wywalczonego w zeszłym roku. Wówczas Polka pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i łącznie zarobiła 1,6 mln euro. W przypadku powtórzenia tego sukcesu Świątek zarobi 200 tys. euro mniej. Dla porównania – w zeszłym roku Kenin za drugie miejsce otrzymała 850,5 tys. euro. W 2021 roku ta kwota będzie o 100 tys. euro mniejsza.

Nagrody finansowe dla tenisistek podczas Rolanda Garrosa w 2021 roku (kwoty w euro):

  • I runda: 60 tys.
  • II runda: 84 tys.
  • III runda: 114 tys.
  • 1/8 finału: 170 tys.
  • Ćwierćfinał: 255 tys.
  • Półfinał: 375 tys.
  • Finalista: 750 tys.
  • Zwycięzca: 1,4 mln
Więcej o: