Iga Świątek zarobiła fortunę i może ją powiększyć. Stawką jest ponad 7 milionów

Iga Świątek wygrała niedawno turniej WTA 1000 w Rzymie, za który zainkasowała 178 tysięcy euro, a w sumie w 2021 roku udało jej się zgarnąć około 620 tysięcy euro. Niedługo Polka stanie przed szansą na pomnożenie tej sumy.

Iga Świątek niedawno w pięknym stylu triumfowała w turnieju WTA w Rzymie. W finale nie dała szans Czeszce Karolinie Pliskovej, którą pokonała 6:0, 6:0. Dla Polki był to już drugi tytuł zdobyty w tym roku. W lutym  19-latka triumfowała w turnieju w Adelajdzie. Już za kilka dni natomiast stanie przed szansą na powtórzenie swojego największego sukcesu w karierze. W poniedziałek rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros, w którym Iga Świątek triumfowała w ubiegłym roku. 

Zobacz wideo Ile zarabia Iga Świątek? To fenomen sportowy, ale też marketingowy [Studio Biznes]

16.05.2021, Rzym, Iga Świątek podczas meczu finałowego w turnieju Italian Open.Jest lista na Wimbledon. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozstawieni

Fortuna na koncie Igi Świątek. Ponad 7 milionów złotych za powtórzenie sukcesu w Roland Garros

Iga Świątek jest w tym roku w niesamowitej formie, co doprowadziło ją już do dwóch triumfów w turniejach WTA. Dzięki temu Polka zainkasowała już sporą sumę za swoje tegoroczne występy. Jej niedawny triumf w Internazionali d’Italia w Rzymie wart był 178 tysięcy euro, czyli około 800 tysięcy złotych. Wcześniejsze zwycięstwo w Adelajdzie natomiast warte było mniej, bo 68 tysięcy euro. W sumie za wszystkie tegoroczne występy Iga Świątek zarobiła do tej pory 620 tysięcy euro, czyli około 2,8 miliona złotych. 

Niedługo Polka stanie jednak przed szansą, aby zarobić ponad dwa razy więcej. Już za kilka dni rozpoczyna się wielkoszlemowy turniej Roland Garros w Paryżu, w którym Polka triumfowała w zeszłym roku. Jeżeli 19-letniej tenisistce udałoby się powtórzyć ten sukces, zarobiłaby aż 1,6 miliona euro, czyli około 7,2 miliona złotych. Występ w finale wyceniono na 800 tysięcy euro, a w półfinale na ponad 425 tysięcy euro.

Turniej na kortach Rolanda Garrosa rozpocznie się 24 maja i potrwa do 13 czerwca. Iga Świątek przystąpi do rywalizacji jako dziesiąta rakieta świata. Tak wysoko w rankingu WTA jeszcze nie była.

Iga Świątek zdradza, z kim pragnie zmierzyć się na korcie. Iga Świątek zdradza, z kim pragnie zmierzyć się na korcie. "Marzę o tym, to legenda"

Więcej o: