Iga Świątek szykuje się do Rolanda Garrosa. Kiedy kolejny mecz Polki?

Po wygranej w zawodach WTA w Rzymie czas na kolejne wyzwania, z którymi zmierzy się Iga Świątek. Już niedługo rozpoczyna się wielkoszlemowy turniej French Open. Kiedy dokładnie zagra polska tenisistka?

Iga Świątek wygrała w finale turnieju WTA w Rzymie, nie oddając Karolinie Pliskovej, byłej liderce rankingu, nawet jednego gema! Polka potrzebowała 45 minut, by wygrać 6:0, 6:0. Sam wynik w gemach robi niewyobrażalne wrażenie, warto spojrzeć w kolejne statystyki. Świątek w pierwszym secie przegrała zaledwie 4 akcje! W drugim, nie licząc ostatniego gema, przegrała kolejnych pięć. Łącznie w całym spotkaniu Pliskova zdobyła zaledwie 13 punktów w dwóch setach.

Iga Świątek przed French Open 2021! Kiedy rozpocznie się turniej?

Czeszka przed starciem ze Świątek zajmowała 9. miejsce w rankingu WTA. Po wygranej Polki nad Pliskovą to 19-latka przebiła magiczną barierę. Po raz pierwszy w karierze znalazła się w czołowej "10" rankingu WTA! Dokładnie Iga Świątek przeskoczyła aż sześć pozycji i wylądowała na 9. miejscu (stan na 18 maja 2021 roku). Pliskova spadł z kolei na 10. lokatę w światowym rankingu.

Kolejny turniej, w którym zagra Iga Świątek wystartuje już 30 maja, choć początkowo miał się odbyć tydzień wcześniej. Zmiana terminu nie przeraża jednak tenisistki, która potwierdziła swój udział. - Dla mnie to dobrze, że French Open zacznie się tydzień później, bo mam więcej czasu na regenerację i odpoczynek. Zawsze przed Wielkimi Szlemami staramy się mieć kilka dni wolnego - powiedziała 19-latka w rozmowie z serwisem WTA

Tenisistka z pewnością dobrze wspomina paryski French Open. Świątek jest pierwszą w historii polskiego tenisa zwyciężczynią w Wielkim Szlemie. W zeszłym roku wygrała Roland Garros pokonując finale z Amerykanką Sofią Kenin 6:4, 6:1. Będzie to również drugi turniej wielkoszlemowy, po Australian Open, w tym roku. Nie wiadomo jeszcze, z jakimi numerami zostaną rozstawieni zawodnicy, jednak pewne jest, że poza Świątek w Paryżu wystartują Hubert Hurkacz, Magda Linette i Kamil Majchrzak.