Francuzi znaleźli nowe określenie dla Igi Świątek! Zachwyciła świat genialnym występem

Iga Świątek zdemolowała w niedzielnym finale turnieju WTA w Rzymie Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0. Zagraniczne media są zachwycone postawą Polki, która została nazwana "królową Rzymu".

Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń w finale turnieju w Rzymie. Od początku nie pozwalała Karolinie Pliskovej, byłej liderce rankingu WTA, wejść w mecz. Wygrała po zaledwie 46 minutach 6:0, 6:0, oddając swojej rywalce w całym spotkaniu zaledwie 13 punktów!

Zobacz wideo Jak wyglądają treningi Igi Świątek? Tenisistka pokazuje kulisy przygotowań na Instagramie

- W jednym z najdziwniejszych finałów ostatnich czasów, nastoletnia Iga Świątek sensacyjnie pokonała w Rzymie Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0. Polka, która wykorzystała drugiego match pointa, zdobyła niesamowite 51 z 64 punktów, by zdobyć swój pierwszy tytuł rangi WTA 1000 - podsumował zwycięstwo Polki portal tennis.com. - Świątek jest dopiero czwartą nastolatką, która wygrała turniej tej rangi - dodali dziennikarze portalu.

Uwaga, Iga Świątek w transie! Już nikt jej niczego nie może zarzucićUwaga, Iga Świątek w transie! Już nikt jej niczego nie może zarzucić

Francuskie "L'Equipe" o Świątek: Jak Huragan!

- Karolina Pliskova została rozerwana na strzępy, jak puzzle, przez Igę Świątek, która miała wszystko. "Terminator" był całkowicie niewrażliwy na los swojej ofiary - tak podsumowanie meczu rozpoczęli dziennikarze L'Equipe. Z kolei na oficjalnym profilu francuskiej gazety opublikowano grafikę, prezentującą wynik meczu z podpisem "Jak Huragan".

Hiszpańska "Marca" zwraca uwagę, że dopiero po raz 10. w historii finał turnieju kobiet zakończył się wynikiem 6:0, 6:0. Takim samym wynikiem finał wygrała także m.in. Agnieszka Radwańska, która w 2013 roku pokonała w taki sposób Dominikę Cibulkovą. Hiszpanka Arantxa Sánchez Vicario, cytowana przez "Markę" podkreśliła, że aktualnie nie ma innej tenisistki, tak doskonale pasującej do kortów ceglanych, jak właśnie Świątek.

Iga Świątek: Zrobiłam wszystko. Nawet mi się nie śniło, że tak może się to skończyćIga Świątek: Zrobiłam wszystko. Nawet mi się nie śniło, że tak może się to skończyć

Z kolei włoski portal Rai podkreślił, że Świątek stała się królową Rzymu po zwycięstwie nad Pliskovą. - Świątek to nowa królowa czerwonej gliny z Foro Italico. To pierwszy finał w historii Internazionali Open d'Italia, który zakończył się takim wynikiem - podkreślono na łamach portalu.

Wielki awans Igi Świątek w rankingu WTA!

Iga Świątek wygrała turniej w Rzymie. Polka rozbiła Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0 i może cieszyć się z gigantycznego sukcesu! Jej doskonała gra sprawiła, że po raz pierwszy w karierze znajdzie się w czołowej "10" rankingu WTA!

Więcej o: