Iga Świątek dokonała czegoś niesamowitego! "Rower" w finale

Niesamowitego wyczynu dokonała Iga Świątek w finale turnieju WTA 1000 w Rzymie. W ostatnich latach udało się to tylko trzem tenisistkom - m.in. Agnieszce Radwańskiej.

Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń w finale turnieju w Rzymie. Od początku nie pozwalała Karolinie Pliskovej, byłej liderce rankingu WTA, wejść w mecz. Wygrała po zaledwie 45 minutach 6:0, 6:0, oddając swojej rywalce w całym spotkaniu zaledwie 13 punktów!

16.05.2021, Rzym, Iga Świątek podczas meczu finałowego w turnieju Italian Open.PERFEKCJA! Iga Świątek wygrała wielki finał 6:0, 6:0 w 45 minut!

"Rower" w finale! Świątek przeszła do historii

Iga Świątek przejdzie do historii turnieju w Rzymie. Jeszcze nikomu nie udało się wygrać w finale tej imprezy tzw. "rowerem" [w tenisie nazywa się tak zwycięstwo 6:0, 6:0 - dop. red.].

W dodatku w ostatnich piętnastu latach, tylko trzem zawodniczkom udała się taka sztuka. Były to Marion Bartoli w 2006 roku w Quebec City, Agnieszka Radwańska w 2013 roku w Sydney i Simona Halep w 2016 roku w Bukareszcie.

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze znajdzie się w czołowej "10" rankingu WTA!

Iga Świątek - Elina Switolina. O której i gdzie oglądać mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]Iga Świątek już pobiła wynik Radwańskiej w WTA 1000. "To rekord Polski"

Przed Igą Świątek teraz kolejne zadanie. Już 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros - turniej na kortach w Paryżu, gdzie Polka będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Po zwycięstwie w Rzymie, Świątek stała się jednocześnie jedną z głównych faworytek do wygranej w Paryżu.