Iga Świątek przebija magiczną barierę w rankingu WTA! Najwyższe miejsce w karierze

Iga Świątek wygrała turniej w Rzymie. Polka rozbiła Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0 i może cieszyć się z gigantycznego sukcesu! Jej doskonała gra sprawiła, że po raz pierwszy w karierze znajdzie się w czołowej "10" rankingu WTA!

Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń w finale turnieju w Rzymie. Od początku nie pozwalała Karolinie Pliskovej, byłej liderce rankingu WTA, wejść w mecz. Wygrała po zaledwie 46 minutach 6:0, 6:0, oddając swojej rywalce w całym spotkaniu zaledwie 13 punktów!

16.05.2021, Rzym, Iga Świątek podczas meczu finałowego w turnieju Italian Open.PERFEKCJA! Iga Świątek wygrała wielki finał 6:0, 6:0 w 45 minut!

Wielki awans Świątek w rankingu WTA!

Świetny występ Igi Świątek w całym turnieju w Rzymie oznacza dla Polki wymierne korzyści. Świątek przed rozpoczęciem tego turnieju była klasyfikowana na 15. miejscu w rankingu WTA. W poniedziałek po raz pierwszy w swojej karierze, Polka znajdzie się w jego najlepszej "10"! 19-latka będzie klasyfikowana właśnie na 10. pozycji.

Iga Świątek wyprzedzi w rankingu m.in. Petrę Kvitovą i Garbinę Muguruzę. Bezpośrednio przed nią znajdą się Serena Williams i Karolina Pliskova, pokonana przez Świątek w finale. W czołowej "5" zajdzie jedna zmiana - Elina Svitolina wyprzedzi Sofię Kenin. Liderką nadal będzie Ashleigh Barty, która w Rzymie odpadła w ćwierćfinale.

"Rower" Igi Świątek! "Nie przypominam sobie takiego finału. Coś niebywałego"

Iga Świątek będzie bronić tytułu Rolanda Garrosa

Przed Igą Świątek teraz kolejne zadanie. Już 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros - turniej na kortach w Paryżu, gdzie Polka będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Po zwycięstwie w Rzymie, Świątek stała się jednocześnie jedną z głównych faworytek do wygranej w Paryżu.