Iga Świątek zarobiła ogromne pieniądze za triumf. Druga najwyższa wypłata w karierze

Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie, demolując Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0. Ile Polka zarobiła za ten sukces?

Iga Świątek ma powody do radości. Nie tylko wygrała finał turnieju WTA 1000 w Rzymie w imponującym stylu, odnosząc drugi największy sukces w karierze, ale jeszcze zostanie za to solidnie wynagrodzona. Będzie drugą Polką, która znajdzie się w czołowej dziesiątce rankingu WTA, a do tego dużo zarobi.

Zobacz wideo Jak wyglądają treningi Igi Świątek? Tenisistka pokazuje kulisy przygotowań na Instagramie

Iga Świątek: Zrobiłam wszystko. Nawet mi się nie śniło, że tak może się to skończyćIga Świątek: Zrobiłam wszystko. Nawet mi się nie śniło, że tak może się to skończyć

WTA 1000 w Rzymie: ile zarobiła Iga Świątek?

W tym roku pula nagród w turnieju w Rzymie jest niższa, niż w przeszłości, ale nie oznacza to, że na zawodniczki czekają małe sumy. Za zwycięstwo na kortach w stolicy Włoch Iga Świątek zarobiła 178 tys. euro, czyli ponad 800 tys. złotych. Wicemistrzyni turnieju, Karolina Pliskova otrzymała za to czek na 132 tys. euro, czyli na niespełna 600 tys. złotych.

Dla Igi Świątek to druga najwyższa wypłata w karierze. Polka więcej pieniędzy otrzymała tylko za wygranie French Open, gdy premia przekroczyła 1,6 miliona euro (przy dzisiejszym kursie to ponad 7 milionów złotych).

"Rower" Igi Świątek! "Nie przypominam sobie takiego finału. Coś niebywałego"

W finale turnieju WTA 1000 w Rzymie Iga Świątek wygrała z Karoliną Pliskovą. To jeden z największych sukcesów w karierze naszej zawodniczki, która w ciągu ostatniego roku wbiła się do czołówki światowego tenisa, zostając sensacyjną zwyciężczynią zmagań na kortach Rolanda Garrosa. W 2021 roku, przed występami we Włoszech, wygrała jeszcze zmagania w australijskiej Adelajdzie.