Ćwierćfinał Igi Świątek z Eliną Switoliną przełożony na sobotę

Mecz Igi Świątek z Eliną Switoliną w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie odbędzie się w sobotę. Spotkanie zostało przełożone z powodu opadów deszczu.

Mecz Igi Świątek z Eliną Switoliną miał rozpocząć się około godziny 18. Miał, jednak z powodu deszczu, który pojawił się po południu w Rzymie, początkowo był mocno opóźniony.

Mecz Świątek - Switolina miał być ostatnim piątkowym pojedynkiem na korcie centralnym. Wcześniej grali na nim Petra Martić i Jessica Pegula, Alexander Zverev i Rafael Nadal oraz Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas. Po południu w Rzymie zaczął jednak padać deszcz, który opóźnił rywalizację na wszystkich kortach.

Polska, siatkówka, reprezentacja, HeynenDrugi spacer polskich siatkarzy przez cztery sety z Belgią. Debiut Semeniuka i pewne zwycięstwo

Mecz Djoković - Tsitsipas został wstrzymany po godzinie 15.00 przy stanie 4:3 dla greckiego tenisisty. Zawodnicy wznowili spotkanie dopiero o 18.45. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Tsitsipasa 6:4. W drugim Grek przełamał przeciwnika, wyszedł na prowadzenie 2:1, jednak mecz znów przerwał deszcz.

Mecz Świątek przełożony

Świątek i Switolina miały wyjść na kort po zakończeniu tego pojedynku. Miały, jednak organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu nierozegranych, piątkowych meczów na sobotę.

Organizatorzy podjęli jedyną słuszną decyzję, ponieważ do północy w Rzymie prognozowane są niemal ciągłe opady deszczu. Sytuacja ma uspokoić się dopiero około 1. w nocy. W sobotę w stolicy Włoch zawodnicy i zawodniczki mają grać już przy słonecznej pogodzie.

Nie znamy jeszcze godziny meczu Świątek - Switolina, jednak na pewno dojdzie do niego po zakończeniu spotkania Djokovicia z Tsitsipasem. Jeśli Polka wygra z Ukrainką, to w sobotę, zagra jeszcze raz, w meczu półfinałowym. Na zwyciężczynię meczu Świątek - Switolina czeka już Cori Gauff, która w piątek wyeliminowała Ashleigh Barty.

17-latka w półfinale w Rzymie! Liderka rankingu WTA poddała mecz, gdy prowadziła17-latka w półfinale w Rzymie! Liderka rankingu WTA poddała mecz, gdy prowadziła

Australijka, numer jeden na świecie, poddała mecz, mimo że prowadziła w nim 6:4, 2:1. Barty doznała jednak kontuzji, która uniemożliwiła jej dalszą grę.