Iga Świątek gra ćwierćfinał w Rzymie! Piekielnie trudne zadanie. Gdzie i o której obejrzeć mecz? [TRANSMISJA, stream]

Iga Świątek gra w piątek 14 maja w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Jej rywalką będzie Ukrainka Elina Switolina. Gdzie i kiedy oglądać kolejny występ Polki, którego stawką będzie awans do półfinału turnieju? Transmisja TV, stream online.

Trwa maraton meczów polskiej tenisistki na kortach ziemnych w Rzymie. W środę Iga Świątek wygrała z amerykanką Madison Keys 7:5, 6:1, a kilkanaście godzin później pokonała 2:1 (3:6, 7:6, 7:5) Barborę Krejcikovą w III rundzie turnieju. W piątek 14 maja w walce o półfinał Polkę czeka zdecydowanie najtrudniejsze zadanie, gdyż zagra z zajmującą szóste miejsce w rankingu WTA Ukrainką Eliną Switoliną

Iga Świątek zagra dzisiaj o półfinał. Jej rywalka jest w bardzo dobrej formie

Choć Świątek pokonała już trzy rywalki na mączce w Rzymie, to każda z nich sprawiała Polce sporo problemów. W spotkaniu z Krejcikovą zawodniczka bardzo źle zaczęła i przegrała pierwszego seta, a w drugim secie obroniła dwie piłki meczowe. Ostatecznie jednak odwróciła losy spotkania i awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Polska zawodniczka zmierzy się w nim z Eliną Switoliną (6. WTA), która bez większych problemów pokonała Hiszpankę Gabrine Muguruzę 6:4, 6:2. Spotkanie trwało zaledwie godzinę i 17 minut, a styl, w jakim Ukrainka odprawiła rywalkę robi tym większe wrażenie, że Muguruza to aktualnie 12. rakieta na świecie. W II rundzie turnieju Switolina wygrała 2:1 z Amandą Anisimową (39. WTA).

Switolina prezentuje w tym sezonie bardzo dobrą formę. Jej największymi osiągnięciami w 2021 roku jest półfinał turnieju WTA w Miami oraz półfinał turnieju w Stuttgarcie. W obu zawodniczka przegrywała z najlepszą rakietą na świecie Ashleigh Barty. Na niekorzyść Świątek może działać fakt, że Switolina bardzo dobrze czuje się na kortach w Rzymie. Ukrainka jest dwukrotną mistrzynią tej imprezy. Wcześniej triumfowała w tym turnieju w 2017 i 2018 roku. W przeszłości zawodniczki ze sobą nie grały.

Gdzie i kiedy oglądać ćwierćfinał turnieju WTA w Rzymie z udziałem Igi Świątek?

Spotkanie ćwierćfinałowe turnieju WTA w Rzymie pomiędzy Igą Świątek a Eliną Switoliną odbędzie się w piątek 14 maja. Obie tenisistki powinny pojawić się na korcie około godziny 18:00. Transmisja meczu będzie dostępna w Canal + Sport oraz online w aplikacji Canal +. Relacja live dostępna będzie na Sport.pl