Kamil Majchrzak zmierzył się z piekielnie mocnym rywalem. Przegrał 9 gemów z rzędu

Kamil Majchrzak już na pierwszej rundzie zakończył udział w turnieju ATP na kortach ziemnych w Rzymie. Przegrał z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem 1:6, 3:6.

Tylko pierwszy gem był udany dla zajmującego 129. miejsce w rankingu ATP Kamila Majchrzaka. Polak wygrał swój serwis na przewagi. Potem dominował już Shapovalov (14. ATP), który wygrał aż dziewięć gemów z rzędu! Majchrzak nie miał argumentów w starciu z mocno grającym przeciwnikiem.

Lepsza gra Majchrzaka w drugim secie

W drugim secie Kamil Majchrzak debiutujący w turnieju ATP 1000 potrafił wygrać serwis rywala, ale Denis Shapovalov to samo zrobił dwa razy. Duża była przewaga Kanadyjczyka w punktach po pierwszym serwisie. Miał aż 81 proc. a Polak zaledwie 41 proc. Pojedynek trwał zaledwie godzinę i sześć minut.

Po tej porażce Majchrzak na kortach ziemnych ma bilans 193 zwycięstwa i 105 porażek (63 proc.). Sam udział w turnieju w Rzymie był dla niego sukcesem. Dostał się do niego dzięki wygranym kwalifikacjom. Pokonał w nich Australijczyka Alexeia Popyrina 7:6, 6:7, 6:3 oraz Japończyka Yoshihito Nishiokę 6:3, 6:1.

W drugiej rundzie Shapovalov zmierzy się z Włochem Stefano Travaglią (69. ATP). W poniedziałek z turniejem w Rzymie pożegnał się Hubert Hurkacz. Polak zrobił to na początku drugiego seta przy prowadzeniu Lorenzo Musettiego 6:4, 2:0, 40:0.

Włoch pożegnał się też już z turniejem. Musetti we wtorek w II rundzie przegrał z Amerykaninem Reillym Opelką 4:6, 4:6.