Jasny przekaz Igi Świątek: Nie w taki sposób chciałabym wygrywać

- Nie w taki sposób chciałabym wygrywać - stwierdziła Iga Świątek, która awansowała do drugiej rundy turnieju w Rzymie.

Sklasyfikowana na 15. miejscu w rankingu WTA Iga Świątek w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie spotkała tę samą rywalkę, którą pokonała niedawno w Madrycie. W stolicy Hiszpanii 27. w rankingu WTA Riske nie miała z Polką szans. Amerykanka przegrała tam 1:6, 1:6. Tym razem Riske zaczęła mecz znacznie lepiej. Po dwóch przełamaniach Polki prowadziła nawet 4:1. Na szczęście wtedy Świątek opanowała nerwy, ograniczyła błędy i wyszła na prowadzenie 5:4.Pod koniec dziesiątego gema Riske doznała kontuzji stopy i zrezygnowała z dalszej gry.

Zobacz wideo "Dla Igi Świątek to był bardzo ważny turniej. Nie ma powodu do wstydu"

- Wnioski z tego krótkiego meczu Igi są takie, że jest diametralna różnica między nawierzchnią w Madrycie [tam mączkę wysypano na beton] a w Rzymie. Przypomina się zeszłoroczny mecz Igi z Arantxą Rus - mówił Michał Lewandowski, były tenisista, a obecnie trener i komentator. A co miała do powiedzenia Świątek?

Pani Arbiter prosi ochronę bo ojciec Camili Giorgi jest szalony"Tata Giorgi się wścieka" - arbiter poprosiła o ochronę w czasie meczu w Rzymie!

- Nie w taki sposób chciałabym wygrywać, ale jest druga runda w Rzymie - napisała na Twitterze, dołączając życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla rywalki..

Hurkacz wyjaśnił przyczynę kreczu. Hurkacz wyjaśnił przyczynę kreczu. "Już przed meczem wiedziałem, że nie jest dobrze"

Kto rywalką Świątek?

Aż do poniedziałkowego późnego popołudnia zanosiło się na to, że w drugiej rundzie turnieju w Rzymie rywalką Igi będzie Karolina Muchova albo Madison Keys. Czeszka to 20. zawodniczka rankingu WTA, a Amerykanka to numer 23. Zdecydowaną faworytką ich meczu byłaby Muchova, ale wycofała się z gry na Foro Italico. Z Keys powalczy Sloane Stephens, która zajmuje 65. miejsce. Stephens zagra w turnieju szczęśliwie - w niedzielę odpadła w kwalifikacjach, przegrawszy 4:6, 5:7 z Tamarą Zidansek - ale kto wie, czy nie będzie faworytką meczu z Keys. Bilans ich bezpośrednich spotkań jest korzystny dla starszej z Amerykanek (4:1) i również ostatni ich mecz wygrała Stephens - 6:4, 6:4 miesiąc temu w Charleston.

Hubert Hurkacz zachwycił w jednej z akcji meczu I rundy turnieju WTA w Rzymie - zagrał 'hot-doga', a później efektownym, silnym uderzeniem zakończył wymianęNajpierw "hot-dog", potem efektowny koniec wymiany! Znakomite zagrania Hurkacza przed kreczem [WIDEO]