"Tata Giorgi się wścieka" - arbiter poprosiła o ochronę w czasie meczu w Rzymie!

Niespotykana historia na korcie tenisowym. Pani arbiter podczas meczu I rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie zmuszona była poprosić o dodatkową ochronę.
Zobacz wideo "Dla Igi Świątek to był bardzo ważny turniej. Nie ma powodu do wstydu"

Podczas pojedynku Hiszpanki Sary Sorribes Tormo (51. WTA) z Włoszką Camilą Giorgi (83. WTA) pani arbiter Lara Morgane zmuszona była poprosić ochronę obok jej miejsca. A to dlatego, że awanturował się ojciec Włoszki - Sergio Giorgi.

"U Świątek widzimy nieokiełznaną młodość. Kvitova nie okazała zdenerwowania"

Pani Arbiter bała się ojca tenisistki

- Jeśli jest to możliwe, to poprosiłabym, by stanął ktoś obok mnie, bo tata Giorgi się wściekł. Chciałabym tutaj kogoś - powiedziała Lara Morgane przez krótkofalówkę do organizatorów meczu. Ojciec Camili Giorgi słynie z temperamentu. Kłopoty sędzi w Rzymie zaczęły się od decyzji, które Giorgi uznała za krzywdzące dla niej, zwłaszcza o powtórzeniu jednej z akcji. Sędzia zwracała uwagę i Sergio Giorgiemu - że nie ma prawa z nią dyskutować - i jego córce, że nie wolno jej rozmawiać z ojcem podczas meczu. 

Hurkacz wyjaśnił przyczynę kreczu. Hurkacz wyjaśnił przyczynę kreczu. "Już przed meczem wiedziałem, że nie jest dobrze"

Giorgi przegrała 6:7 (4:7), 7:6 (9:7), 5:7, mimo że w trzecim secie prowadziła już 4:0, a potem 5:3. W ostatnich czterech gemach przegrała aż 16 z 18 piłek. W ostatnich dwóch gemach była już rozbita psychicznie, szukała za wszelką cenę kończących uderzeń i wyrzucała piłki w aut. 

To był najdłuższy mecz w tym roku. Trwał blisko cztery godziny. Dotychczas najdłuższy pojedynek stoczyły Rumunka Irina-Camelia Begu i Brytyjka Johanna Konta w Australian Open. Grały one przez trzy godziny, 33 minuty. Co ciekawe, Sorribes Tormo grała w aż czterech z dziesięciu najdłuższych meczów kobiet w tym roku.

W II rundzie 24-letnia Hiszpanka zagra z Białorusinką Aryna Sabalenką. W turnieju w Rzymie cały czas gra też Iga Świątek, której rywalka w I rundzie - Alison Riske skreczowała przy stanie 4:5, 40:40 dla Polki z powodu kontuzji nogi.

Więcej o: