Szalony mecz Igi Świątek! Odrobiła trzy gemy straty, a rywalka skreczowała!

Alison Riske w I rundzie turnieju WTA w Rzymie na kortach ziemnych skreczowała w meczu z Igą Świątek przy stanie 4:5, 40:40 dla Polki z powodu kontuzji nogi. Polska tenisistka awansowała do dalszej fazy turnieju, gdzie zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą albo Amerykanką Madison Keys.

Dla Alison Riske był to rewanż za mecz sprzed 11 dni, gdy gładko przegrała ze Świątek 1:6 1:6 w Mutua Madrid Open. Spotkanie w Rzymie miało zupełnie inny przebieg niż to na kortach ziemnych w Hiszpanii, ale zakończyło się bardzo pechowo dla Amerykanki.

Zobacz wideo "Dla Igi Świątek to był bardzo ważny turniej. Nie ma powodu do wstydu"

Magdalena FręchWielkie wyróżnienie dla polskiej tenisistki. Skorzystała na decyzji Igi Świątek

Świątek awansowała do II rundy WTA w Rzymie. Riske doznała kontuzji i musiała poddać mecz

Rozstawiona z numerem 27 Amerykanka na początku spotkania sprawiała wiele problemów Polce. W pierwszym gemie Riske miała szansę na przełamanie, ale go nie wykorzystała. Później Amerykanka od stanu 0:1 wygrała cztery gemy z rzędu, przełamując Świątek aż dwa razy. Tenisistka z Raszyna popełniała sporo błędów i grała bardzo nerwowo, a Amerykanka pewnie zdobywała kolejne punkty i w każdym z gemów serwisowych Polki miała szansę na przełamanie. Polka wróciła do gry od stanu 1:4, gdy wygrała aż cztery gemy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 5:4. 

W kolejnym gemie przy stanie 5:4, 40:40 Amerykanka doznała urazu i poprosiła o pomoc medyczną. Chwilę wcześniej Polka nie wykorzystała piłki setowej. Włoska fizjoterapeutka zajęła się opatrzeniem kontuzjowanej nogi Riske. Ostatecznie Amerykanka nie była w stanie kontynuować gry i musiała poddać mecz.

Australian Open. Magda LinetteKapitalny początek, potem set przegrany do zera. Linette odpada po walce z byłą wiceliderką rankingu

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą (20. WTA) lub Amerykanką Madison Keys (23. WTA). W III rundzie natomiast Polka może spotkać się z Sofią Kenin, którą Świątek pokonała w finale zeszłorocznego Rolanda Garrosa.

Więcej o: