Szalony mecz Igi Świątek! Odrobiła trzy gemy straty, a rywalka skreczowała!

Alison Riske w I rundzie turnieju WTA w Rzymie na kortach ziemnych skreczowała w meczu z Igą Świątek przy stanie 4:5, 40:40 dla Polki z powodu kontuzji nogi. Polska tenisistka awansowała do dalszej fazy turnieju, gdzie zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą albo Amerykanką Madison Keys.

Dla Alison Riske był to rewanż za mecz sprzed 11 dni, gdy gładko przegrała ze Świątek 1:6 1:6 w Mutua Madrid Open. Spotkanie w Rzymie miało zupełnie inny przebieg niż to na kortach ziemnych w Hiszpanii, ale zakończyło się bardzo pechowo dla Amerykanki.

Zobacz wideo "Dla Igi Świątek to był bardzo ważny turniej. Nie ma powodu do wstydu"

Świątek awansowała do II rundy WTA w Rzymie. Riske doznała kontuzji i musiała poddać mecz

Rozstawiona z numerem 27 Amerykanka na początku spotkania sprawiała wiele problemów Polce. W pierwszym gemie Riske miała szansę na przełamanie, ale go nie wykorzystała. Później Amerykanka od stanu 0:1 wygrała cztery gemy z rzędu, przełamując Świątek aż dwa razy. Tenisistka z Raszyna popełniała sporo błędów i grała bardzo nerwowo, a Amerykanka pewnie zdobywała kolejne punkty i w każdym z gemów serwisowych Polki miała szansę na przełamanie. Polka wróciła do gry od stanu 1:4, gdy wygrała aż cztery gemy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 5:4. 

W kolejnym gemie przy stanie 5:4, 40:40 Amerykanka doznała urazu i poprosiła o pomoc medyczną. Chwilę wcześniej Polka nie wykorzystała piłki setowej. Włoska fizjoterapeutka zajęła się opatrzeniem kontuzjowanej nogi Riske. Ostatecznie Amerykanka nie była w stanie kontynuować gry i musiała poddać mecz.

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą (20. WTA) lub Amerykanką Madison Keys (23. WTA). W III rundzie natomiast Polka może spotkać się z Sofią Kenin, którą Świątek pokonała w finale zeszłorocznego Rolanda Garrosa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA