Znamy szczegóły meczu Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Tylko jedna niewiadoma

- Jeszcze dokładnie nie wiemy, czy Iga Świątek i Hubert Hurkacz będą grać razem przeciwko komuś, czy każde z nich z kimś stworzy parę. Ale będzie normalna rywalizacja, z prawdziwymi meczowymi emocjami - mówi Marcin Matkowski. Były tenisista jest dyrektorem turnieju WTA 250 w Gdyni. 13 lipca imprezę poprzedzi wyjątkowy mecz z udziałem naszych najlepszych zawodników.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają w Gdyni na 10 dni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio. Mecz będzie pożegnaniem naszych medalowych nadziei wylatujących do Japonii. I świetną promocją turnieju WTA 250 w Gdyni. A dochód ze sprzedaży biletów (wkrótce ruszy) zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Zobacz wideo "Dla Igi Świątek to był bardzo ważny turniej. Nie ma powodu do wstydu"

Łukasz Jachimiak: Gratulacje! Mecz Igi Świątek i Huberta Hurkacza to świetny pomysł. I od razu zadaję pytanie od kibiców: czy już można kupować bilety?

Marcin Matkowski, były tenisista, dyrektor turnieju w Gdyni: Jeszcze nie, ale na pewno w ciągu kilku najbliższych dni ogłosimy szczegóły dotyczące biletów. Dochód ze sprzedaży biletów na mecz Igi i Huberta zostanie przekazany na cele charytatywne. Nie spieszymy się bardzo ze sprzedażą biletów, bo zostały jeszcze dwa miesiące do wydarzenia, a biletów nie będzie tak wiele, jakbyśmy chcieli. Ale mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu ogłosimy datę startu sprzedaży biletów.

Ile mniej więcej biletów będzie dostępnych?

- Czekamy na informację dotyczącą wymogów sanitarnych związanych z epidemią.

Ale liczycie, że trybuny będziecie mogli zapełnić w 50 procentach?

- Tak, mamy na to nadzieję. W najbliższych dniach podamy też szczegóły dotyczące licytacji. Kibice będą mogli wylicytować rozegranie dwóch singlowych tie-breaków: jednego z Igą i jednego z Hubertem.

Jaka jest pojemność trybun na kortach w Gdyni?

- Mecz pokazowy i turniej WTA 250 odbędą się na kortach Arki. Jeszcze nie wiemy, czy na mecz pokazowy będzie dostępny kort centralny, na którym będą się odbywały prace wykończeniowe przed turniejem, czy imprezę będziemy robić na korcie numer 1. Dlatego o pojemności trybun i liczbie biletów na razie jeszcze nie chcę mówić. Na pewno dla wszystkich będzie transmisja w TVP Sport. Żeby jak najwięcej kibiców mogło to obejrzeć.

Załóżmy, że będziecie mieli do sprzedania 500 biletów na mecz Igi i Huberta. Jakie ceny ustalicie?

- Cel charytatywny jest ważny, ale ceny muszą być przystępne. Jeszcze ich nie ustaliliśmy, ale będziemy chcieli, żeby cała rodzina mogła się razem na ten mecz wybrać.

Iga i Hubert rozegrają dwa sety?

- To będzie mecz mikstowy.

Czyli oni zagrają jako para przeciw innej parze?

- Na pewno będą dwie mieszane pary. Jeszcze dokładnie nie wiemy, czy Iga i Hubert będą grać razem przeciwko komuś, czy każde z nich z kimś stworzy parę. Ale będzie normalna rywalizacja, z prawdziwymi meczowymi emocjami. Program na 13 lipca jest taki: najpierw trening z dziećmi, później wylicytowane tie-breaki i na końcu mecz. Dwoje tenisistów na mecz z Igą i Hubertem też ogłosimy wkrótce. Na pewno dla kibiców będzie to interesujące.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.