Światowe media zachwycone grą Igi Świątek. "Po prostu do siebie pasują"

Tenisowe media są zachwycone grą Igi Świątek na kortach ziemnych. W czwartek Polka pewnie ograła Alison Riske, awansując do kolejnej rudy turnieju WTA w Madrycie.

"Mączka - tęskniłam" - napisała na Twitterze Iga Świątek, w nawiązaniu do rozpoczynającego się właśnie sezonu na tej nawierzchni. Polka na kortach ziemnych czuje się doskonale, czego efektem było zwycięstwo w zeszłorocznym turnieju wielkoszlemowym na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

Świątek doskonałą formę na mączce potwierdziła w czwartek, kiedy pewnie pokonała Alison Riske 6:1, 6:1 w 1. rundzie turnieju WTA w Madrycie. Polka odniosła ósme z rzędu zwycięstwo na kortach ziemnych. Co więcej, Świątek nie straciła w tych meczach seta!

Iga Świątek po wygranej z Sofią Kenin w finale Rolland Garros."Iga Świątek nie została przetestowana". Wojciech Fibak wie, że podpada

"Gra Świątek była idealna"

"Świątek i ta nawierzchnia po prostu do siebie pasują" - napisali po meczu z Riske dziennikarze portalu mytennis.info. Na tym jednak nie skończyły się zachwyty nad polską tenisistką.

"Rywalka ani przez moment nie mogła zagrozić Świątek, której gra była idealna" - to z kolei opinia portalu "Canal Tennis".

Pod wrażeniem gry Świątek była też oficjalna strona WTA, która podkreśliła, że Świątek do zwycięstwa potrzebowała zaledwie 67 minut. "Świątek miała 27 wygrywających uderzeń, pięciokrotnie przełamując Riske. Polka ani razu nie straciła własnego podania" - czytamy.

Fenomenalne zagranie Igi Świątek podczas meczu z Alison Riske w I rundzie turnieju Mutua Madrid OpenCudowne zagranie Igi Świątek. Rywalka zwątpiła. "Aga byłaby dumna" [WIDEO]

Kolejny mecz Świtek rozegra w sobotę, a jej rywalką będzie Laura Siegemund z Niemiec. Będzie to pierwszy mecz obu tych zawodniczek.