Oficjalnie: Iga Świątek jednak wystąpi na turnieju w Polsce! Niezwykły mecz

- To będzie jej oficjalne pożegnanie przed igrzyskami olimpijskimi - powiedziała Paulina Wójtowicz, menedżerka Igi Świątek. Tenisistka weźmie udział w meczu pokazowym. Nazwisko rywala 19-latki powinno zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

Praktycznie nie było szans na występ Igi Świątek w tegorocznym WTA 250 w Gdyni. Wszystko z powodu terminu, w którym ma być rozegrany turniej. Zgodnie z planem odbędzie się w dniach 19-25 lipca. W tym samym czasie startuje impreza w Palermo, na której również z pewnością zabraknie zawodników ze światowej czołówki. Od 23 lipca ruszają w Tokio igrzyska olimpijskie. Zawody tenisowe startują dzień później, 24 lipca. W stolicy Japonii zagrają 64 najwyżej sklasyfikowane zawodniczki według rankingu WTA z 14 czerwca. Obecnie Świątek zajmuje 16. pozycję.

Zobacz wideo "Hurkacz twardo stąpa po ziemi. O jego głowę jestem spokojny"

Iga Świątek jednak zagra w Gdyni. Przeciwnikiem zawodnik ATP!

Najnowsze wieści o harmonogramie Igi Świątek przekazała jej menedżerka. - Iga Świątek będzie na turnieju WTA 250 w Gdyni. Zagra tam mecz pokazowy najprawdopodobniej z jednym z zawodników. To będzie jej oficjalne pożegnanie przed igrzyskami olimpijskimi. Jest gwiazdą turnieju, oczywiście, będzie na konferencji prasowej, będzie obecna w wielu różnych materiałach. Dzięki Idze tak naprawdę ten turniej pojawił się z powrotem na mapie - powiedziała Paulina Wójtowicz.

Chciał skończyć z futbolem przez problemy psychiczne. Teraz jest gwiazdą Premier LeagueChciał skończyć z futbolem przez problemy psychiczne. Teraz jest gwiazdą Premier League

Nazwisko zawodnika ATP, z którym zagra Polka powinno zostać ogłoszone w najbliższym czasie. Brak Igi Świątek w drabince tegorocznego turnieju w Gdyni nie oznacza, że zawodniczka już nie będzie miała szansy na grę nad Bałtykiem. Zgodnie z planem turniej w Gdyni z serii WTA 250 ma być rozgrywany przez co najmniej pięć lat. 

Więcej o: