Zmiana planów u Huberta Hurkacza. Wystąpi w dwóch turniejach na mączce przed French Open

Hubert Hurkacz zmienił plany i zrezygnował z udziału w turnieju w Monachium. Oznacza to, że przed rozpoczęciem French Open Polak sprawdzi się tylko w dwóch imprezach rozgrywanych na kortach ziemnych.

Tegoroczna edycja French Open miała się odbyć w dniach 23 maja – 6 czerwca. Jednak ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa organizatorzy zdecydowali się na przesunięcie terminu turnieju. Po zmianach drugi turniej wielkoszlemowy w 2021 roku rozpocznie się 30 maja i potrwa do 13 czerwca. Tytułów z zeszłego roku w singlu będą bronić Iga Świątek oraz Rafael Nadal.

Zobacz wideo "Hurkacz twardo stąpa po ziemi. O jego głowę jestem spokojny"

Zmiany u Huberta Hurkacza przed Roland Garros. Wystąpi w dwóch, a nie trzech turniejach na ceglanej mączce

French Open będzie zwieńczeniem serii turniejów na kortach ziemnych. Do paryskiej imprezy przygotowuje się Hubert Hurkacz, który wystąpi w dwóch zawodach rangi ATP 1000 – informuje Michał Pochopień z portalu serwisnazewnątrz.pl. Odbędą się one w Madrycie (30 kwietnia – 9 maja) oraz Rzymie (9 – 16 maja). Po Monte Carlo Polak miał wziąć udział także w turnieju w Monachium, ale wycofał się z niego. Hurkacz miał być rozstawiony w Niemczech z numerem drugim.

Zmagania tenisistów na French Open będą ostatnimi, które wliczają się do rankingu olimpijskiego (zamyka się on 14 czerwca). W pierwszym tegorocznym turnieju na "mączce" Hubert Hurkacz zakończył rywalizację na drugiej rundzie. W Monte Carlo przegrał z Brytyjczykiem Danielem Evansem 4:6, 1:6.

Więcej o: