Robert Radwański po pierwszym secie zdenerwował się i wyszedł, ale Polki pokonały Brazylię!

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa pokonały brazylijski duet Carolina Alves - Luisa Stefani 1:6, 6:2, 6:4! Polki wygrały turniej w Bytomiu 3:2 i wystąpią w przyszłym roku w kwalifikacjach do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King w Budapeszcie.

Pierwotnie do meczu deblowego w polskiej kadrze były anonsowane Weronika Falkowska oraz Paula Kania-Choduń, natomiast po stronie Brazylii był wytypowany duet Gabriela Ce - Luisa Stefani. Oboje kapitanów ostatecznie zdecydowało się na zupełnie inny zestaw personalny, w wyniku czego do spotkania numer pięć w meczu barażowym w Bytomiu po polskiej stronie wyszedł duet Magdalena Fręch – Katarzyna Kawa.

Polki zagrają w przyszłorocznych kwalifikacjach do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King. Zdecydował ostatni set

Pierwszy set w wykonaniu polskiego duetu był wyjątkowo nieudany. Zarówno Fręch, jak i Kawa, nie trafiały w kort i popełniały sporo błędów. Brazylijki wygrały pierwszego seta 6:1, a oglądający mecz z wysokości trybun Robert Radwański, ojciec Urszuli, zdenerował się i opuścił halę. Początek drugiego seta był w wykonaniu Polek zdecydowanie lepszy, ponieważ wygrały dwa pierwsze gemy. W trzecim tenisistki popełniały proste błędy, co skończyło się dwoma wygranymi gemami po stronie Brazylijek. Ostatecznie duet Fręch – Kawa wygrał drugą partię 6:2.

W finałowym secie polski duet zaczął od wygranej pierwszego gema do zera. Tym samym Carolina Alves i Luisa Stefani zrewanżowały się w kolejnej odsłonie. Ta odsłona spotkania była zdecydowanie najbardziej zacięta. Finalnie Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa opanowały targające nimi nerwy, i zaprezentowały świetny tenis. Przy stanie 4:4 jedno z zagrań Brazylijek wywołało poruszenie w polskiej grupie. Spiker poprosił obecne osoby na trybunach o powstrzymanie swoich emocji. Tę partię Polki wygrały 6:4 i dzięki temu kadra prowadzona przez Dawida Celta wygrała baraż do turnieju finałowego.

Dzięki wygranej w barażu Polska wystąpi w 2022 roku w kwalifikacjach do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King. Brazylijki będą musiały walczyć o awans w strefie kontynentalnej.