Tak wygląda plan Igi Świątek! Zaczyna piekielnie trudny maraton gier

Przed Igą Świątek niezwykle intensywny, trwający niemal półtora miesiąca okres. Pod koniec kwietnia polska zawodniczka rozpocznie maraton trzech turniejów na mączce, rywalizując w Hiszpanii, a także we Włoszech i Francji.

Od połowy kwietnia w tenisie królują turnieje rozgrywane na kortach ziemnych. Najważniejszym z nich jest paryskie Roland Garros, którego triumfatorką w 2020 roku została Iga Świątek. Polska tenisistka wkrótce rozpocznie przygotowania do tego turnieju. 

Zobacz w aplikacji Sport.pl Live: Agnieszka Radwańska: Reakcje są przeróżne. Niektórzy nie mogą uwierzyć, że ja to ja [nieDawny Mistrz]

Rezygnacja z turnieju w Stuttgarcie

Zgodnie z pierwotnymi planami Iga Świątek miała wrócić do rywalizacji w poniedziałek 19 kwietnia na prestiżowy turniej w Stuttgarcie. Ostatecznie jednak polska tenisistka nie weźmie w nim udziału, o czym poinformowała za pośrednictwem Twittera.

"Niestety, nie zagram w Stuttgarcie. Bardzo żałuję, jednak ze sztabem zdecydowaliśmy, że konieczne jest poświęcenie czasu na lepsze przygotowanie się do kolejnych turniejów w Madrycie, Rzymie i Paryżu podczas tego intensywnego dla mnie sezonu. Mam nadzieję, że będziecie kibicować mi w czasie całego sezonu na mączce" - napisała zawodniczka w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Reakcja Igi Świątek mogła zaniepokoić. "Przypomnieliśmy sobie, że ma dopiero 19 lat"

Harmonogram startów Igi Świątek

Iga Świątek wróci na kort 29 kwietnia, kiedy to rozpocznie się duży 10-dniowy turniej w Madrycie. Kolejnym przystankiem będą Włochy. Rzym polskiej zawodniczce nie kojarzy się jednak najlepiej. Dwa lata temu nie dostała się nawet do eliminacji turnieju, natomiast w ubiegłym roku odpadła już w pierwszej rundzie z Arantxą Rus.

Iga Świątek na 16. miejscu w rankingu WTAIga Świątek spotkała się z gwiazdą sportu. "Nigdy nie byłam w takiej sytuacji"

Na zakończenie sezonu na mączce Świątek rywalizować będzie w przesuniętym o tydzień wielkoszlemowym Roland Garros. Dla Polki będzie to pierwsze w karierze okazja do obrony tytułu. W przypadku niepowodzenia zawodniczka i tak nie straci punktów w rankingu WTA, ponieważ zostaną one odjęte dopiero pod koniec roku.

Iga Świątek. Plany startowe [KWIECIEŃ-CZERWIEC 2021] 

  • 29 kwietnia - 8 maja: WTA Madryt
  • 10-16 maja: WTA Rzym
  • 30 maja - 13 czerwca: Roland Garros