Magda Linette była o krok od zwycięstwa, ale przegrała. Znów w I rundzie

Już na pierwszej rundzie zakończyła Magda Linette swój udział w turnieju tenisowym WTA 250 na kortach ziemnych w Charleston. Rozstawiona w imprezie z numerem drugim Polka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w decyującym secie i po ponad dwugodzinnym meczu przegrała z 19-letnią Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano 3:6, 6:4, 5:7.

Magda Linette nie ma ostatnio dobrej passy. Tydzień temu odpadła z turnieju w turnieju WTA 500 w Charleston. Po trzysetowym meczu przegrała w I rundzie z Amerykanką Amandą Anisimovą (39. WTA) 7:5, 2:6, 3:6. W świetnym humorze przyleciała do Charleston za to Kolumbijka (135. WTA), która w niedzielę zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. Zajmująca 185. miejsce w rankingu światowym tenisistka pokonała w finale Słowenkę Tamarę Zidansek (81. WTA) 5:7, 6:3, 6:4.

Hubert HurkaczKuriozalna konferencja po meczu Huberta Hurkacza. Mistrzowska reakcja Polaka [WIDEO]

Niewykorzystana olbrzymia szansa Linette

Już pierwszy gem wtorkowego meczu zwiastował duże emocje. Magda Linette (51. WTA) odebrała serwis 19-letniej rywalce dopiero przy piątej szansie. Polka jednak od prowadzenia 2:0 zaczęła grać słabo. Dała się aż dwa razy przełamać i mistrzyni juniorskiego US Open z 2019 roku wygrywała aż 5:2.

W drugim secie obie zawodniczki nie pilnowały swojego podania. Doszło aż do siedmiu przełamań. Raz mniej swój serwis straciła jednak Linette i doprowadziła do rozstrzygającego seta. W nim Linette była w komfortowej sytuacji, bo prowadziła już 5:3. Od tego momentu straciła jednak cztery gemy z rzędu. W jedenastym gemie przy swoim podaniu nie wykorzystała nawet prowadzenia 40:0 i przegrała pięć wymian z rzędu.

Hubert Hurkacz podczas turnieju w MiamiHubert Hurkacz wygrał w Monte Carlo! Zaskakująco długa batalia

W II rundzie Marią Camilą Osorio Serrano zmierzy się z Amerykanką Christiną McHale (91. WTA).