Iga Świątek wycofuje się z turnieju. Polka zmienia plany. "Bardzo żałuję"

Iga Świątek zdecydowała się zmienić kwietniowe plany startowe i zrezygnować z udziału w turnieju rangi WTA 500 w Stuttgarcie. To miał być jej pierwszy w tym sezonie turniej na kortach ziemnych.

Turniej WTA 500 w Stuttgarcie odbędzie się w dniach 19-25 kwietnia. Będzie bardzo mocno obsadzony, zgłosiły się m.in. Ashleigh Barty, Simona Halep, Sofia Kenin czy Petra Kvitova. Wśród zawodniczek, które wezmą udział w turnieju, miała być również Iga Świątek. Polka zdecydowała się jednak zmienić plany startowe. 

Zobacz wideo Reakcja Igi Świątek mogła zaniepokoić. "Przypomnieliśmy sobie, że ma dopiero 19 lat"

Iga Świątek zrezygnowała z turnieju w Stuttgarcie 

W poniedziałek 12 kwietnia najlepsza polska tenisistka oficjalne zrezygnowała z udziału w Porsche Tennis Grand Prix 2021. "Niestety, nie zagram w Stuttgarcie. Bardzo żałuję, jednak ze sztabem zdecydowaliśmy, że konieczne jest poświęcenie czasu na lepsze przygotowanie się do kolejnych turniejów w Madrycie, Rzymie i Paryżu podczas tego intensywnego dla mnie sezonu. Mam nadzieję, że będziecie kibicować mi w czasie całego sezonu na mączce" - napisała zawodniczka w mediach społecznościowych. 

Ta decyzja oznacza, że zawodniczka opóźni wejście na korty ziemne. W planach Świątek jest turniej rangi WTA 1000 w Madrycie, który odbędzie się od 29 kwietnia do 8 maja oraz zawody w Rzymie (10-16 maja). Później natomiast Polka będzie bronić tytułu w Roland Garros. Start paryskiego turnieju zaplanowany jest na 30 maja. 

Ostatni start Igi Świątek to porażka w II rundzie Miami Open z Chorwatką Konjuh. Obecnie Iga Świątek zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA z dorobkiem 3453 punktów. Obecnie 19-latka traci prawie 200 do 15. rakiety świata - Białorusinki Wiktorii Azarenki. Brak udziału w zawodach w Stuttgarcie może wpłynąć na spadek w zestawieniu czołowych tenisistek na świecie. 

Więcej o: