Hurkacz czeka na start meczu. Gdzie i o której oglądać Polaka? [TRANSMISJA]

Hubert Hurkacz rozpoczyna dzisiaj zmagania w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Sporym problemem dla tenisistów są opady deszczu. Wyjaśniamy, co z jego meczem.

W poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 11 rozpoczęły się zmagania I rundy turnieju w Monte Carlo. Po kilkudziesięciu minutach gry na korty w Monako spadł deszcz, a organizatorzy zawodów podjęli decyzję o przerwaniu meczów. Zawodnicy udali się do szatni w oczekiwaniu na poprawę pogody.

Hurkacz czeka na mecz. Powodem kilkugodzinnego opóźnienia są opady

Kilkugodzinna przerwa spowodowana opadami oznacza spore problemy także dla zawodników, których spotkania były zaplanowane po porannych meczach. W poniedziałek wczesnym popołudniem rywalizację w I rundzie turnieju miał rozpocząć rozstawiony z numerem 13. Hubert Hurkacz. Jego rywalem będzie włoski tenisista Thomas Fabiano.

Hubert Hurkacz podczas turnieju w MiamiNew York Times ujawnia. Czołowi tenisiści nie chcą się szczepić. Jest wśród nich Hubert Hurkacz

Organizatorzy zawodów podjęli decyzję, że mecz polskiego tenisisty zostanie przeniesiony na kort nr 2. Hurkacz i Fabiano wyjdą na niego po zakończeniu spotkania Davidovich Fokina - de Minaur, którzy przerwali przy stanie 6:4, 4:4. Zawodnicy wrócili na kort około godziny 16:30. W drugim secie prowadził de Minaur 6:5 (stan na godz. 17:00).

Hurkacz mierzył się z Fabbiano tylko raz w karierze. Cztery lata temu przegrał z Włochem w eliminacjach turnieju ATP w Montrealu. Fabbiano znajduje się na 171. miejsce w rankingu ATP

Smuda ujawnia po latach. Smuda ujawnia po latach. "Świetny technicznie, szybki, ale leń jak skur***yn"

Na poniedziałek zaplanowano także deblowy mecz Łukasza Kubota i Holendra Wesleya Koolhofa (rozstawieniu z numerem 6.) z Francuzami Adrianem Mannarino i Benoit Paire. Spotkanie miało rozpocząć się przed godziną 13, ale organizatorzy poinformowali o przełożeniu dzisiejszych spotkań.

Mecz Hurkacza z Fabbiano można oglądać w Polsacie Sport i na platformie ipla.tv.