Roland Garros przełożony. Sytuacja we Francji coraz gorsza

Francuska Federacja Tenisowa potwierdziła, że tegoroczna edycja French Open zostanie przełożona. Tenisiści rozpoczną udział w turnieju 30 maja.

Rozmowy dotyczące niewielkiego opóźnienia turnieju Rolanda Garrosa trwały od kilku dni. Powodem były obowiązujące w całym kraju coraz surowsze restrykcje wprowadzone z uwagi na pandemię koronawirusa.

Hubert Hurkacz pokonuje w finale Miami Open włocha Yannika Sinner'a."Hurkaczowi brakowało pewności siebie. Teraz może powiedzieć: mogę wygrać z każdym"

FFT ma nadzieję na poluzowanie obostrzeń we Francji

Tegoroczna edycja French Open została przełożona na 30 maja i potrwa do 13 czerwca. "Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ma nadzieję, że restrykcje zostaną poluzowane do końca maja, co pozwoli na wpuszczenie na trybuny większej liczby publiczności" - czytamy w "L'Equipe"

W całej Francji od soboty obowiązuje całkowity lockdown. Podobnie jak w Polsce, wszystkie profesjonalne rozgrywki odbywają się bez udziału publiczności. Prezes FFT Gille Moretton - jak zapowiada - pracuje nad każdym możliwym scenariuszem dotyczącym turnieju, ale liczy, że organizatorzy French Open będą mogli wpuścić przynajmniej część widzów na trybuny. Wyklucza jednak, że turniej zostanie odwołany.

Poprzednia edycja turnieju Rolanda Garrosa także została przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz wideo "Hurkacz twardo stąpa po ziemi. O jego głowę jestem spokojny"

Drugie przesunięcie terminu French Open

Iga Świątek zachwycona po akcjiIga Świątek może wygrać luksusowy samochód. Kiedy kolejne mecze?

French Open w 2020 r. odbył się na przełomie września i października z ograniczoną liczbą kibiców na trybunach. W singlu najlepsi okazali się Iga Świątek i Rafael Nadal. W grze podwójnej mężczyzn triumfowali Niemcy - Kevin Krawietz i Andreas Mies, zaś w grze podwójnej kobiet Węgierka Tímea Babos i Francuzka Kristina Mladenovic.

Więcej o: