"Sinner czy Hurkacz? Przyjaciele stają się wrogami w Miami" - strona ATP Tour o finale

- Hurkacz miał tutaj bardzo dobrą passę. Potrafi grać bardzo, bardzo dobrze. To będzie ciężki finał - mówi Jannik Sinner przed finałowym meczem turnieju ATP 1000 w Miami. Początek w niedzielę o godz. 19. Relacja na żywo na sport.pl.

"Sinner czy Hurkacz. Przyjaciele stają się wrogami w Miami - tak tytułuje zapowiedź finału oficjalna strona ATP Tour. Dziennikarze podkreślają, że niewielu ekspertów i kibiców tenisa przewidywało taką obsadę finału. Dodają również, że Hurkacz i Sinner są najmilszymi zawodnikami w tenisowym tourze, a na co dzień grają ze sobą w deblu i są przyjaciółmi. Dodają też, że to będzie ich pierwsze bezpośrednie starcie w karierze.

Zobacz wideo Australian Open. 100 niewymuszonych błędów Hurkacza, strój Williams i rozpacz Monfilsa. Co dalej?

Rywal Hurkacza jak największe gwiazdy. Jeszcze tydzień temu grali razem deblaRywal Hurkacza jak największe gwiazdy. Jeszcze tydzień temu grali razem debla

Sinner: Osiągnąłem świetny wynik, ale mam jeszcze jeden mecz

Dziennikarze strony ATP Tour przyznają, że Hubert Hurkacz przeszedł imponującą drogę do finału. - Miał tutaj bardzo dobrą passę. Hubert potrafi grać bardzo, bardzo dobrze. A przecież trzeba wziąć pod uwagę, że przed turniejem w Miami przegrał pięć z siedmiu wcześniejszych pojedynków - czytamy.

Jak tego Hurkacz dokonał? - Starałem się po prostu popracować nad swoją grą i zagrać swój najlepszy możliwie tenis. Na szczęście jestem teraz w finale - dodał Hubert Hurkacz.

Polak chwali również bardzo Włocha. - Jannik to wspaniały człowiek. Myślę, że jest super spokojny i wyluzowany, a także dobrym człowiekiem. Rezultaty, które osiągnął, są wynikiem jego ciężkiej pracy - przyznał nasz najlepszy tenisista.

Tymczasem Sinner zwrócił uwagę, że finał osiągnął dzięki pracy całego zespołu i dobrej mentalności.

- Myślę, że przyjechaliśmy do Miami z właściwą mentalnością i nastawieniem. W niektórych tygodniach radzisz sobie lepiej, w innych trochę gorzej, ale myślę, że mam bardzo dobry sztab trenerski, który może jeszcze pokazać wiele rzeczy - przyznaje Włoch. Co mówi przed finałem? - Osiągnąłem już świetny wynik, ale mam przed sobą jeszcze jeden mecz.

Obu tenisistów porównuje Wojciech Fibak, nasz były znakomity tenisista. - Są bardzo podobni. Mają podobne cechy: serw, bekhend, forhend. Są wysocy i mocno podają. Być może drugi serwis Huberta jest trochę lepszy, bardziej konsekwentny. Polak ma też większe doświadczenie, bo jest dłużej w tourze - mówi Fibak.

Hubert Hurkacz na turnieju w MiamiFinał Hurkacza to "przygotowanie na erę bez Federera, Nadala i Djokovicia"

Finał pomiędzy Hurkaczem a Sinnerem odbędzie się w niedzielę o godz. 19. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport, w aplikacji mobilnej na stronie go.cyfrowypolsat.pl i serwisie internetowym Ipla.tv. Jednorazowy dostęp do obejrzenia meczu w Ipli kosztuje pięć złotych. Relacja na żywo również na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: