Hubert Hurkacz poznał rywala w III rundzie w Miami! Polak ma szansę na rewanż

Hubert Hurkacz będzie miał szansę rewanżu na Denisie Shapovalovie. Polski tenisista ponownie zmierzy się z Kanadyjczykiem, tym razem w III rundzie Miami Open.

Awans do III rundy Hurkacz (ATP 37.) wywalczył w sobotę, w meczu z Amerykaninem Denisem Kudlą (ATP 123.). Polak był był faworytem, ale rywal postawił mu bardzo trudne warunki. W pierwszym secie obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje podania nie dopuszczając do gry na przewagi. O zwycięstwie Hurkacza zadecydował tie-break.

W drugiej partii Polak już w pierwszych trzech gemach dwukrotnie przełamał rywala i choć potem sam przegrał swoje podanie, to przewagi już nie oddał. Wykorzystał pierwszą piłkę meczową, wygrał seta 6:4 i mógł czekać na rywala w III rundzie. Miał nim być zwycięzca meczu Denis Shapovalov – Ilja Iwaszka.

Povietkin przegrywa!Dillian Whyte zmasakrował Powietkina! Wielkie starcie! Szybko poddany

Trudna przeprawa Shapovalova. Mecz był dwa razy przerywany

Mecz 11. w rankingu ATP Kanadyjczyka z 116. Białorusinem miał podobny przebieg, aczkolwiek Iwaszka sprawił faworytowi znacznie więcej problemów. Pierwszy set też był zacięty, żaden z zawodników nie uzyskał przełamania, a o wszystkim decydował tie-break. W nim jednak lepszy okazał się Białorusin. Shapovalov ruszył do odrabiania strat i przełamał Iwaszkę w trzecim gemie. Tak wypracowanej przewagi nie oddał do końca i wygrał tę partię 6:4.

Trzeci set był dwukrotnie przerywany przez opady deszczu. Kiedy tenisiści wracali na kort, kluczowe punkty zdobywał Shapovalov. Najpierw, w siódmym gemie po kilku minutach przerwy Iwaszka popełnił podwójny błąd serwisowy i tym samym przegrał swoje podanie. W następnym gemie po kolejnej pauzie, tym razem trwającej niecałą godzinę, Kanadyjczyk obronił break pointa. Po trzech godzinach wygrał trzeciego seta 6:4.

Tym samym to Denis Shapovalov zagra z Hubertem Hurkaczem w III rundzie turnieju w Miami. To będzie ich czwarte spotkanie. Ostatni raz zmierzyli się niespełna dwa tygodnie temu podczas turnieju w Dubaju. Wtedy zdecydowanie lepszy okazał się Shapovalov, który zwyciężył 6:4, 6:3. W 2019 roku obaj panowie zagrali ze sobą dwa razy i oba spotkania wygrał Hurkacz. Najpierw wygrał w IV rundzie Indian Wells, a następnie w półfinale Winston-Salem.

Skandal! Gol Ronaldo nieuznanyCristiano Ronaldo okradziony z gola? Wielka kontrowersja w meczu el. MŚ! [WIDEO]

Mecz Huberta Hurkacza z Denisem Shapovalovem odbędzie się w poniedziałek.