Błyskawiczny awans Igi Świątek w deblu! Wystarczyły tylko 53 minuty

Iga Świątek w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands wygrały mecz pierwszej rundy debla w turnieju WTA w Miami. Pokonały 6:0, 6:1 parę Anna Blinkowa/Monica Niculescu. Spotkanie trwało zaledwie 53 minuty.

Świątek w czwartek awansowała do drugiej rundy w turnieju singla po pokonaniu Czeski Barbory Krejcikovej, a już dzień później rozpoczęła rywalizację w deblu w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands (292. miejsce w rankingu WTA).

Rywalki wygrały tylko gema. Błyskawiczny mecz na otwarcie debla w Miami dla pary Świątek/Mattek-Sands

I był to świetny początek turnieju w USA. Ich rywalki, czyli Anna Blinkowa z Rosji (73. miejsce w rankingu WTA) i Rumunka Monica Niculescu (152. miejsce w rankingu WTA) wygrały tylko jednego gema. Drugiego w drugim secie, ale przy swoim serwisie. Resztę meczu zdominowała Świątek i Mattek-Sands.

Vasek Pospisil"Zdyskwalifikuj mnie!". Dalsze słowa ambitnego tenisisty nie nadają się do cytowania

Idealnie ułożyła się przede wszystkim pierwsza partia, w której Polka i Amerykanka wykorzystały każdy z czterech break pointów i szybko przełamywały rywalki w ich poszczególnych gemach serwisowych. W drugim secie ta statystyka się nieco pogorszyła. Rumunka i Rosjanka walczyły zatrzymały przeciwniczki przy trzech okazjach do przełamań, ale było to tylko odkładanie w czasie nieuniknionej porażki.

Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w Miami. Zagra z nią w sobotęIga Świątek poznała kolejną rywalkę w Miami. Zagra z nią w sobotę

Teraz chińska para w drugiej rundzie. Wcześniej Świątek zagra w singlu

Różnica jakości gry Świątek i Mattek-Sands w stosunku do Blinkowej i Niculescu była za duża, żeby te mogły nawiązać z nimi walkę. Dzięki tej wygranej w drugiej rundzie debla w Miami Polka i Amerykanka zagrają z chińską parą Xi-Fan Yu i Shuai Zhang (43. miejsce w rankingu WTA).

Iga Świątek podczas turnieju w AdelaidzieIga Świątek wygrała w świetnym stylu i gra dalej w Miami!

Mecz zaplanowano na niedzielę o godzinie 17:00. Wcześniej, bo w sobotę około 15:00 Świątek zagra w drugiej rundzie singla, gdzie czekają mecz z Chorwatką Aną Konjuh (338. miejsce w rankingu WTA).