Denis Shapovalov pochwalił Huberta Hurkacza. Polak okazał się wymagającym rywalem

- Dzisiaj z pewnością zaprezentowałem świetny tenis. W przeszłości grałem z Hurkaczem. To tenisista, który ma wiele wspaniałych broni. Nie jest łatwo z nim rywalizować - mówi Kanadyjczyk Denis Shapovalov, cytowany przez stronę "atptour.com". Kanadyjczyk pokonał Huberta Hurkacza 6:4, 6:3.

Hubert Hurkacz jak dotąd dwukrotnie mierzył się z Denisem Shapovalovem w turniejach rangi ATP Tour. Pojedynki miały miejsce w 2020 roku – w czwartej rundzie Indian Wells Hurkacz wygrał 7:6 (3), 2:6, 6:3 i pokonał Kanadyjczyka w półfinale turnieju w Winston-Salem 6:3, 6:4. Wtedy Polak pokonał w finale Francuza Benoit Paire’a 6:3, 3:6, 6:3 i został pierwszym polskim zawodnikiem, który wygrał turniej głównego cyklu od 1982 roku.

Zobacz wideo "Hurkacz i Majchrzak ciągle się rozwijają. Może coś fajnego pokażą"

Denis Shapovalov zadowolony ze zwycięstwa nad Hubertem Hurkaczem. "Ciężko z nim rywalizować"

Mecz z Hubertem w trzeciej rundzie turnieju ATP w Dubaju był szczególny dla Denisa Shapovalova, ponieważ to było jego 200. spotkanie w karierze w turniejach rangi ATP Tour. Kanadyjczyk zrewanżował się polskiemu tenisiście i wygrał z nim 6:4, 6:3 w 76 minut. Po meczu Shapovalov powiedział, że czuje się pewnie i pod względem fizycznym i z powodu wykorzystania swoich umiejętności. – Czułem, że wczoraj i dziś gram dobrze. Włożyłem wiele pracy z moim trenerem Michaiłem Jużnym podczas treningów po Australian Open i czuję się pewnie. Ale niemożliwe jest, by stwierdzić, kiedy wszystkie elementy się zgrają. Walczę o każdy punkt na korcie – mówi Shapovalov.

Kanadyjczyk zajmuje 12. miejsce w oficjalnym rankingu ATP. W pomeczowym wywiadzie pochwalił Huberta Hurkacza i stwierdził, że nie jest łatwo z nim rywalizować na korcie. – W przeszłości, zarówno w rozgrywkach juniorskich, jak i w turniejach ATP mierzyłem się z Hurkaczem. On ma wiele wspaniałych broni. Jest tenisistą, z którym nie jest łatwo rywalizować na korcie – dodał.

Denis Shapovalov w czwartej rundzie zmierzy się z Francuzem Jeremym Chardym, który pokonał Rosjanina Karena Czachanowa 6:7 (3), 6:4, 6:4.

Więcej o: