Epicka walka Radwańskiej w finale turnieju w Kazaniu. 3:0, a później szok

Wygrana w turnieju ITF w Kazaniu nie dla Urszuli Radwańskiej. Polka pięknie walczyła, prowadziła już 3:0 w ostatnim, trzecim secie, ale przegrała kolejne pięć gemów i całe spotkanie z Białorusinką Julią Haciuką 6:7 (6:8), 6:4, 4:6.

Radwańska w ostatniej partii prowadziła już 3:0 i wydawało się, że wyszła z problemów, które towarzyszyły jej przez dwa poprzednie sety. Wtedy Haciuka wygrała jednak pięć gemów z rzędu i ostatecznie 6:4 w trzecim secie. Tym samym wygrała cały finał rywalizacji w Kazaniu i odebrała Polce szansę na siódmy wygrany turniej ITF w karierze. 

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Radwańska straciła szansę na wygraną w Kazaniu. Aż pięć przegranych gemów z rzędu

Mecz od samego początku nie układał się najlepiej dla Radwańskiej. W pierwszym secie prowadziła już 3:0, żeby oddać trzy kolejne gemy rywalce, a następnie przegrać w tie-breaku 6:8. Mogło się wydawać, że ta sytuacja zupełnie załamie Polkę, która dodatkowo została przełamana już w pierwszym gemie drugiego seta wygranym przez Juliję Haciukę do zera.

Kapitalna forma Urszuli Radwańskiej! Awansowała do finału po emocjonującym półfinaleKapitalna forma Urszuli Radwańskiej! Awansowała do finału po emocjonującym półfinale

Radwańska się jednak podniosła i odrobiła przełamanie przy stanie 2:2. Białorusinka znów wykorzystała break pointa już w kolejnym gemie, ale Polka walczyła dalej i znów wyrównała na 3:3. Później wyczekiwała swojej szansy i gdy ta pojawiła się przy stanie 5:4, to wykorzystała drugiego break pointa. Wygrała drugiego seta i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

Wielki sukces Kacpra Żuka! Wytrzymał wojnę nerwów i zagra w finale turnieju w Rosji!Wielki sukces Kacpra Żuka! Wytrzymał wojnę nerwów i zagra w finale turnieju w Rosji!

Ale Radwańska nie ustabilizowała poziomu swojej gry. W trzecim secie przytrafiło jej się to samo, co w pierwszej partii - zupełny paraliż po trzech wygranych gemach. Z prowadzenia 3:0 zrobił się wynik 3:5 po fatalnej grze Polki. Przez te pięć gemów mecz wyglądał, jakby nie było jej na korcie. Hatuka robiła swoje i wykorzystała szansę, którą sprezentowała jej Radwańska i wygrała tego seta, a zarazem cały mecz. 

Eugene Bouchard w meczu z Aną Ivanović (Australian Open)Eugenie Bouchard wreszcie wraca do wielkiego tenisa. A i tak pomylono ją z Igą Świątek

Nie ma ósmego tytułu w karierze, ale Radwańska wygrała już jeden turniej ITF w tym sezonie

W tym sezonie Urszula Radwańska wygrała już jeden turniej ITF - pod koniec lutego wygrała halowy turniej w Moskwie. Co ciekawe, wtedy Polka także mierzyła się z Haciuką, ale pokonała ją w finale 4:6, 6:3, 6:4. Dla Polki był to siódmy zawodowy tytuł w grze pojedynczej i pierwszy od 2019 roku i wygranej w turnieju w Clermont-Ferrand.

Więcej o: