Pogromczyni Igi Świątek w wybornej formie. Trenerka oglądała ją na... FaceTime'ie [WIDEO]

Pogromczyni Igi Świątek - Garbine Muguruza pokazała, że jest w świetnej formie. Hiszpanka w ćwierćfinale turnieju w Dubaju pokonała rozstawioną z numerem trzecim w turnieju Białorusinkę Arvynę Sabalenkę 3:6, 6:3, 6:2 i wciąż jest w grze o swoje pierwsze trofeum w tym roku.

Garbine Muguruza, by zagrać w ćwierćfinale w środę musiała pokonać Igę Świątek. I zrobiła to pewnie 6:0, 6:4. W pierwszym secie Polka wygrała zaledwie jedenaście piłek, a rywalka aż 28. W drugim secie Świątek podniosła się, wygrała trzy gemy z rzędu i prowadziła 4:3. Od tego momentu znów jednak dominowała Hiszpanka.- Muguruza powaliła mistrzynię Roland Garrosa - pisała hiszpańska "Marca".

Sensacyjna porażka Rogera Federera. Od razu wskazał powód porażkiSensacyjna porażka Rogera Federera. Od razu wskazał powód porażki

Znów trzy sety z Sabalenką

W nagrodę w ćwierćfinale zagrała z rozstawioną z numerem trzecim w turnieju, ósmą rakietą światowego rankingu, Białorusinką Arvyną Sabalenką. Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą tydzień temu w 1/8 finału turnieju w Dausze. Wówczas Muguruza wygrała 6:2, 6:7 (5:7), 6:3. Co ciekawe, to był pojedynek tygodnia w WTA.

W czwartkowe popołudnie znów był zacięty, trzysetowy mecz, trwający niemal dwie godziny. O wyniku pierwszego seta decydowało zaledwie jedno przełamanie, na korzyść Białorusinki. Zresztą Hiszpanka miała tylko dwie szansę na odebranie serwisu rywalce. Drugą partię Muguruza rozpoczęła od straty podania, ale jej riposta była natychmiastowa. Dwa razy przełamała Sabalenkę i objęła prowadzenie aż 4:1. W decydującym secie od stanu 2:2 dużo lepiej grała Hiszpanka, która wygrała cztery gemy z rzędu.

Co ciekawe, Conchita Martinez, trenerka Muguruzy nie mogła polecieć do Dubaju, bo wyszedł jej pozytywny test na COVID-19. Martinez połączyła się jednak ze swoją zawodniczką na FaceTime i oglądała mecz na telefonie, bezpośrednio z kortu.

10 marca 2021, Dubaj. Iga Świątek podczas przegranego meczu z Garbine MuguruząSzczere słowa Igi Świątek po porażce. "Dziś był na to najgorszy dzień"

Muguruza w półfinale turnieju w piątek zmierzy się z rozstawioną z dziesiątką (18. WTA) Elise Mertens. Belgijka w ćwierćfinale pokonała w trzech setach pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę (36. WTA) 5:7, 7:5, 6:0. W drugim meczu o finał Czeszka Barbora Krejcikova (63. WTA) zmierzy się ze z Jil Belen Teichmann (Szwajcaria, 54. WTA).