24-letnia Mari Osaka zakończyła tenisową karierę. Podała powód

Mari Osaka, półtora roku starsza siostra Naomi Osaki, zakończyła karierę. "To była podróż, która mi się nie podobała" - napisała na Instagramie 24-latka.

Mari Osaka zajmuje dopiero 340. miejsce w rankingu WTA. Starsza siostra Naomi Osaki najwyżej sklasyfikowana była w 2018 roku, kiedy zajmowała 280. pozycję. Po raz ostatni w singlowym turnieju zagrała w styczniu.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Mari ogłosiła zakończenie kariery w poście na Instagramie. "Kończę karierę. To była podróż, która mi się nie podobała, jednak jestem wdzięczna za wszystkie wspomnienia i wsparcie, jakie otrzymałam w ostatnich latach. Idę dalej, więc w przyszłości możecie spodziewać się nowych projektów z moim udziałem" - napisała.

 

Siostra Naomi Osaki zakończyła karierę

- Do 15. roku życia ogrywała mnie bez problemu po 6:0. Nie wiem, co się stało, chyba coś przeskoczyło mi w głowie, ale w ogólnym bilansie Mari wciąż jest lepsza. Pewnie o jakieś milion zwycięstw - mówiła o swojej siostrze Naomi Osaka, czterokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych.

Italy Soccer Ibra LukakuKoniec dochodzenia ws. konfliktu Ibrahimović-Lukaku. Federacja podjęła decyzję

- Myślę, że czasami specjalnie odpuszczała, żebyśmy szybciej kończyły trening. Kiedy więc zaczęła grać lepiej i poważniej, strasznie się denerwowałam - odpowiedziała Mari.

Gol Roberta Lewandowskiego z Arminią Bielefeld"Gol marzenie" Lewandowskiego. Polak zachwycił swoim trafieniem [WIDEO]

Naomi Osaka po dwa razy wygrywała US Open oraz Australian Open. Japonka triumfowała w ostatnim wielkoszlemowym turnieju w Australii, pokonując w finale Jennifer Brady 6:4, 6:3.