Iga Świątek poznała swoją rywalkę w II rundzie w Dubaju. Niespodziewana porażka Hercog

Iga Świątek poznała rywalkę, z którą zmierzy się w II rundzie turnieju w Dubaju (pula nagród 1,83 mln dol.). Polka zagra z Japonką Misaki Doi, która pokonała Słowenkę Polonę Hercog 6:2, 4:6, 6:3.

Faworytką spotkania I rundy wydawała się Polona Hercog, znajdująca się na 57. miejscu w rankingu WTA. Doi jest klasyfikowana 20 miejsc niżej, a do turnieju dostała się jako "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji. Japonka jednak doskonale rozpoczęła spotkanie, błyskawicznie wygrywając pierwszego seta 6:2.

W drugim secie do dobrej gry wróciła Hercog. Na początku przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:1, które utrzymała do samego końca, wygrywając 6:4 i doprowadzając do remisu w całym meczu. W decydującym secie obydwie trzymały swoje serwisy do stanu 3:2. Wówczas serwowała Hercog, która dała się przełamać. Doi takiej okazji nie zmarnowała, utrzymała swoje podania i zakończyła mecz swoim zwycięstwem.

Australian Open 2021. Smutna Serena Williams podczas konferencji prasowejSerena Williams po wywiadzie Meghan Markle pisze o okrucieństwie. "Wiem z pierwszej ręki"

Iga Świątek poznała swoją rywalkę w II rundzie

Iga Świątek, która jest w Dubaju rozstawiona z "8" w I rundzie miała wolny los. Dla Polki wtorkowe spotkanie z Doi będzie pierwszym meczem od wygranej w turnieju w Adelajdzie. Polka jest zdecydowaną faworytką tego spotkanie i każdy inny wynik niż zwycięstwo Świątek będzie traktowany jako wielka niespodzianka. Obydwie tenisistki do tej pory jeszcze nie zagrały ze sobą żadnego oficjalnego meczu.