Serena Williams po wywiadzie Meghan Markle pisze o okrucieństwie. "Wiem z pierwszej ręki"

Serena Williams wsparła na Twitterze Meghan Markle, która wraz z księciem Harrym udzieliła głośnego wywiadu dotyczącego ich życia. - Jej słowa ilustrują ból i okrucieństwo, którego doświadczyła - napisała Amerykanka.

Meghan Markle i książę Harry udzielili głośno komentowanego wywiadu u słynnej Oprah Winfrey. Markle poskarżyła się w rozmowie między innymi na to, że padła ofiarą rasizmu w rodzinie królewskiej. Gdy Meghan była w ciąży, została zasypana serią pytań o kolor skóry Archiego. Co więcej, pojawiły się wątpliwości, czy w ogóle jej syn będzie mógł nosić tytuł książęcy.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Wywiad Meghan odbił się szerokim echem w światowych mediach. Słowa wsparcia księżnej przekazała za pośrednictwem Twittera Serena Williams, która nazwała Meghan swoją "bezinteresowną przyjaciółką", która "codziennie uczy ją, co to znaczy być naprawdę szlachetnym".

- Wiem z pierwszej ręki, jak seksizm i rasizm są wykorzystywane przez instytucje i media, aby oczerniać kobiety i osoby innej rasy, aby nas łamać i demonizować. Musimy uznać nasz obowiązek potępiania złośliwych, bezpodstawnych plotek i dziennikarstwa tabloidowego. Konsekwencje systemowego ucisku i wiktymizacji dla zdrowia psychicznego są niszczące, izolujące i zbyt często śmiertelne - napisała Serena Williams.

- Chcę, aby córka Meghan, moja córka i wasze córki żyły w społeczeństwie, które kieruje się szacunkiem - podkreśliła amerykańska tenisistka. - Pamiętajmy, że owoce ducha to miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą. Nie ma prawa przeciwko tym wartościom - zakończyła Williams.

Tenisistka odniosła się w ostatnim zdaniu do znanych z tradycji i teologii chrześcijańskiej owoców Ducha Świętego - trzeciej osoby Trójcy Świętej. Owoce Ducha Świętego wymienia św. Paweł Apostoł w Liście do Galatów (5, 22-23): miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA