Polska wywalczyła awans w Pucharze Davisa! Dziewiąte zwycięstwo z rzędu

Reprezentacja Polski pokonała Salwador 3:1 w meczu Grupy Światowej II Pucharu Davisa rozegranym w Kaliszu. W ostatnim sobotnim spotkaniu Wojciech Marek przegrał z Marcelo Arevalo. Wcześniej punkty dla Polski zdobyli Kacper Żuk i Kamil Majchrzak, a także debel Łukasz Kubot / Jan Zieliński.

Niedzielny mecz Wojciecha Marka (ATP 632) z Marcelo Arevalo (4:6, 2:6) nie miał już większego znaczenia dla losów tej konfrontacji, która rozstrzygnęła się w poprzednim spotkaniach. Doświadczony Salwadorczyk (ATP 457) pewnie pokonał 19-letniego polskiego tenisistę w dwóch setach i zdobył honorowy punkt dla swojej reprezentacji.

W piątek to Polacy wygrali w Kaliszu dwa mecze singlowe. Kacper Żuk (ATP 232) pokonał wspomnianego Arevalo w dwóch setach 7:6 (7-5), 6:1, z kolei Kamil Majchrzak (ATP 111) bez żadnego trudu poradził sobie z Lluisem Mirallesem, fundując mu tenisowy "rowerek" 6:0, 6:0.

Z kolei w sobotę zwycięski punkt dla Biało-Czerwonych zdobył debel Łukasz Kubot / Jan Zieliński, który w dwóch setach ograł duet Arevalo / Miralles 6:4, 6:2.

To już dziewiąty z rzędu mecz w Pucharze Davisa wygrany przez polskich tenisistów. Następnego rywala na drodze do Grupy Światowej I Biało-Czerwoni poznają jesienią.