Bardzo ważne zwycięstwo Huberta Hurkacza. Przełamanie

Hubert Hurkacz wygrał z Adrianem Mannarino 6:3, 7:6(6) w pierwszej rundzie halowego turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament w Rotterdamie (pula nagród 980,5 tys. euro). Polak przegrywał już w obu setach, ale zdołał odwrócić losy meczu.

W pierwszej partii Polak (30. ATP) przegrywał 1:2, ale od tego momentu jego rywal (36. ATP) wygrał już tylko jednego gema. Jeszcze większą klasę Hurkacz pokazał w drugim secie, kiedy Francuz prowadził już aż 4:1. Znowu jednak roztrwonił przewagę, a o wyniku drugiego seta decydował tie-break. W nim to Hurkacz był blisko utraty przewagi. Ostatecznie wykorzystał piątą piłkę meczową - i to za pomocą asa serwisowego - i wygrał po starciu, które trwało 106 minut.

Łącznie w tym spotkaniu zanotował 17 asów i miał dwa podwójne błędy, podczas gdy Mannarino miał tylko jedno asa. Tym samym Hurkacz zakończył swoją kiepską passę. W minionych tygodniach szybko odpadł z Australian Open, a następnie nie powiodło mu się w turnieju ATP 250 w Montpellier.

Piotr Żyła w ObertstdorfieWielki przełom w skokach narciarskich. "Sam jestem zaskoczony"

We wtorek wieczorem Hurkacz pozna swojego rywala w drugiej rundzie. Będzie nim Białorusin Jegor Gerasimow lub Grek Stefanos Tsitsipas.