W sobotnim finale turnieju WTA w Adelajdzie Iga Świątek pokonała Belindę Bencić 6:2, 6:2. Zwycięstwo dało Polce nie tylko kolejny tytuł w karierze, ale też awans w światowym rankingu. Świątek awansowała o trzy pozycje z 18. na 15.
Finałowy mecz Świątek cieszył się dużą popularnością wśród kibiców. Stacja Canal+, która pokazywała cały turniej, podała wyniki oglądalności spotkania Świątek z Bencić. Zwycięstwo Polki na antenie Canal+ Sport obejrzało 148 980 osób, a w kanałach online 60 287 widzów. Jest to najwyższy wynik w historii tenisowych transmisji na antenach Canal+.
Jak poinformował Mariusz Wójcicki, dyrektor Stars TV, mecz ten był najchętniej oglądanym wydarzeniem na tej antenie w miniony weekend.
Jak finał w Adelajdzie prezentuje się na tle innych sportów? Dla porównania piątkowe derby Poznania w ekstraklasie na antenie Canal+Sport obejrzało 96 tysięcy kibiców. Biorąc pod uwagę wczesną porę meczu (8:30) Świątek - Bencić oraz to, że był on pokazywany w płatnej telewizji, wynik oglądalności należy uznać za bardzo dobry.
W ramach umowy z WTA Canal+ będzie mógł pokazać na żywo ponad 50 turniejów i 800 meczów rocznie.