Rekordowy finał Igi Świątek w Adelajdzie. Mecz Polki przebił piłkę nożną

148 980 osób oglądało finałowy mecz Igi Świątek z Belindą Bencić. To najwyższy wynik w historii tenisowych transmisji na antenach Canal+.

W sobotnim finale turnieju WTA w Adelajdzie Iga Świątek pokonała Belindę Bencić 6:2, 6:2. Zwycięstwo dało Polce nie tylko kolejny tytuł w karierze, ale też awans w światowym rankingu. Świątek awansowała o trzy pozycje z 18. na 15.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Doskonała oglądalność finałowego meczu Świątek

Finałowy mecz Świątek cieszył się dużą popularnością wśród kibiców. Stacja Canal+, która pokazywała cały turniej, podała wyniki oglądalności spotkania Świątek z Bencić. Zwycięstwo Polki na antenie Canal+ Sport obejrzało 148 980 osób, a w kanałach online 60 287 widzów. Jest to najwyższy wynik w historii tenisowych transmisji na antenach Canal+.

Jak poinformował Mariusz Wójcicki, dyrektor Stars TV, mecz ten był najchętniej oglądanym wydarzeniem na tej antenie w miniony weekend.

Jak finał w Adelajdzie prezentuje się na tle innych sportów? Dla porównania piątkowe derby Poznania w ekstraklasie na antenie Canal+Sport obejrzało 96 tysięcy kibiców. Biorąc pod uwagę wczesną porę meczu (8:30) Świątek - Bencić oraz to, że był on pokazywany w płatnej telewizji, wynik oglądalności należy uznać za bardzo dobry.

W ramach umowy z WTA Canal+ będzie mógł pokazać na żywo ponad 50 turniejów i 800 meczów rocznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.