Wielki tenis wraca do Polski! Będziemy mieli turniej WTA już w tym roku!

W lipcu w Gdyni odbędzie się turniej tenisowy WTA 250. Impreza będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w Polsce. Organizatorem turnieju jest Tennis Consulting, firma, której prezesem jest Tomasz Świątek, ojciec Igi.

Wysoka ranga wydarzenia oznacza możliwość udziału najlepszych zawodniczek, w tym również z TOP 10 światowego rankingu WTA. Impreza z głównego cyklu kobiecego tenisa WTA wraca na polskie wybrzeże po ponad 10-letniej przerwie. Pula nagród w tegorocznym turnieju wyniesie 235 tysięcy dolarów.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

- Raczej bez Igi Światek i największych gwiazd, bo nie ta ranga i termin igrzysk - uważa Dominik Senkowski ze Sport.pl.

- Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny, mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju zagranica - mówi Tomasz Świątek, Prezes Zarządu Tennis Consulting.

Turniej odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, który w przeszłości gościł już mecze polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach Davis Cup i Fed Cup. Obiekt ma niezwykle atrakcyjne położenie w rezerwacie leśnym nad samym morzem, w niewielkiej odległości od centrum miasta.

Australian Open - Iga Świątek wygrywa z Fioną FerroEkspert o Idze Świątek: Nie ma w tej chwili wiele lepszych tenisistek. To przerażające

- Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa. W Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji. Jestem przekonany, że wydarzenie to będzie stało na najwyższym poziomie pod każdym względem - mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Turniej WTA 250 w Gdyni jest jednym z 30-stu tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Turnieje Women’s Tennis Association są transmitowane do ponad 150 krajów.

- Cieszymy się z powrotu cyklu WTA Tour do Polski i jestem przekonany, że WTA 250 w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki z cyklu WTA od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych, polskich kibiców - mówi Steve Simon, Przewodniczący i Dyrektor Generalny WTA.

Urszula Radwańska podczas meczu Polska - Rosja w Tauron Arenie w KrakowieDwie polskie tenisistki wygrały turnieje! Wielki powrót Radwańskiej. Pierwszy tytuł od 2019

"Wiem, jak ważne jest danie szansy polskim tenisistkom zagrania w tak dużej imprezie"

Dyrektorem turnieju został Marcin Matkowski, tenisista, olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa, finalista wielkoszlemowego US Open i French Open, zwycięzca turniejów rangi ATP w deblu.

- Cieszymy się, że wielotygodniowe rozmowy z firmą Octagon zakończyły się sukcesem i to Polsce przyznano turniej wysokiej rangi. Liczba licencji oraz możliwości zmian w kalendarzu startów na tourze są mocno ograniczone, a chętnych sporo. Jako były zawodnik wiem, jak ważne jest danie szansy polskim tenisistkom zagrania w tak dużej imprezie, ponieważ dobry występ pomoże przebić się w światowym rankingu - mówi Marcin Matkowski, członek zarządu Tennis Consulting.

Aktualnie trwają rozmowy z partnerami turnieju. W najbliższym czasie zostanie podana nazwa turnieju oraz informacja o zakresie współpracy z partnerem głównym.

Więcej o: