Świątek awansowała w rankingach! Najwyższe miejsce w karierze

Iga Świątek może dopisać na swoje konto kolejny sukces. Dzięki zwycięstwu w turnieju w Adelajdzie awansowała na 15. miejsce w rankingu WTA - najwyższe w karierze, ale zaliczyła również duży awans w innej klasyfikacji.

Iga Świątek ostatnio przechodzi zdecydowanie najlepszy okres w swojej karierze. W październiku zwyciężyła w Roland Garros, później dobrze zaprezentowała się w Australian Open, a w sobotę (27.02) wygrała swój drugi turniej w karierze. Tym razem w zawodach rangi WTA 500 w Adelajdzie. Dzięki tym sukcesom zaliczyła duże awansy w klasyfikacjach najlepszych tenisistek. 

Zobacz wideo Rzeźniczak zaskoczony reakcją kibiców Legii. "Przejrzałem fora i zrobiło mi się smutno"

Iga Świątek w niesamowitej formie. Polka zalicza kolejne awanse w rankingach.

Świątek dzięki zwycięstwu w Adelajdzie nie tylko zarobiła około 250 tysięcy złotych, ale również około 470 punktów rankingowych. Dzięki temu awansowała na 15. miejsce w najnowszym rankingu WTA, co jest dla niej najlepszym wynikiem w karierze. Ogólnie w swojej puli Polka ma już 3483 punkty. Jest to kolejny wielki krok w jej karierze, a awans do czołowej dziesiątki wydaje się kwestią czasu. Na czele rankingu znajduje się Australijka Ashleigh Barty przed Naomi Osaką i Simoną Halep. 

Polce udało się jednak awansować jeszcze w innym rankingu. Chodzi o klasyfikację najlepszych zawodniczek sezonu, które na jego zakończenie wystąpią w prestiżowym turnieju WTA Finals. Świątek zaliczyła tutaj jeszcze awans aż o 16 pozycji - ma miejsce szóste. W tej klasyfikacji prowadzi Osaka przed Jennifer Brady i Sereną Williams.

Następne występy Igi Świątek będziemy mogli oglądać na turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju w dniach 7-13 marca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.