Dwie polskie tenisistki wygrały turnieje! Wielki powrót Radwańskiej. Pierwszy tytuł od 2019

Urszula Radwańska wygrała halowy turniej ITF w Moskwie. Polka pokonała w finale Białorusinkę Julię Haciukę 4:6, 6:3, 6:4. Sukces odniosła też Weronika Falkowska, która zwyciężyła w finale turnieju ITF w Monastyrze z Francescą Curmi 6:2, 6:0.

W meczu w Moskwie doszło do kilku zwrotów akcji, ostatecznie z happy endem dla Radwańskiej. W pierwszym secie przegrywała już 0:4 i tej straty nie udało się odrobić. W drugiej odsłonie Polka zafundowała kibicom nerwówkę. Prowadziła 4:1, ale dała się przełamać i przy wyniku 4:3 serwowała Białorusinka. Ula wytrzymała ciśnienie i wygrała dwa następne gemy i całego seta.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta. Obie panie uzyskały po przełamaniu, a potem grały gem za gem. Ostatecznie przy wyniku 4:4 to Radwańska wygrała partię, w której serwowała Haciuka i niedługo potem zakończyła mecz. Dla Polki to siódmy zawodowy tytuł w grze pojedynczej i pierwszy od 2019 roku i wygranej w turnieju w Clermont-Ferrand. Dzięki tej wygranej Polka awansuje na około 230. miejsce w rankingu WTA.

Weronika Falkowska drugą zwyciężczynią. Sukcesu nie udało się powtórzyć w deblu

Weronika Falkowska dotarła do finału bez straty seta, zdobywając drugie w karierze singlowe mistrzostwo. W turnieju ITF Polka grała o pulę nagród 15 tys. dolarów na kortach twardych. 20-letnia tenisistka w pełni kontrolowała przebieg spotkania, pokonując swoją rywalkę w niespełna 64 minuty. Falkowska porażkę poniosła w deblu w Monastyrze wraz ze swoją partnerką Viktorią Morvayovą. Tenisistki uległy duetowi Rumunek - Karoli Patricii Bejenaru i Ilonie Georginie Ghioroaie - 6:1, 6:7(7), 10-12.

Więcej o: