Komentatorka zachwycona po zagraniu 安i徠ek. "To by這 druzgoc帷e"

Iga 安i徠ek pokona豉 Belind Benci 6:2, 6:2 w finale turnieju WTA 500 w Adelajdzie. To by fenomenalny wyst瘼 Polki. Nie da豉 瘸dnych szans rywalce, raz za razem odbieraj帷 jej ch耩 do gry. - To by這 druzgoc帷e - powiedzia豉 jedna z komentatorek po kolejnym udanym zagraniu Igi.

Szwajcarka Belinda Bencić dotrzymywała kroku Idze tylko przez cztery gemy. Dalsza część meczu to była dominacja Polki. Przełamała ona rywalkę cztery razy. Wykorzystała zły dzień 23-latki, która dzień wcześniej spędziła niemal trzy godziny na korcie walcząc z Cori Gauff o półfinał.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Iga bawiła się na korcie, a jej zagrania robiły wrażenie na dziennikarzach i kibicach. – To druzgocące, czyż nie? Spójrzcie tylko na to! – powiedziała jedna z komentatorek, widząc kolejny fantastyczny forhend 安i徠ek. Była to końcówka meczu, kiedy Polka prowadziła już 4:2 w drugim secie. Zrezygnowana Bencić nawet nie ruszyła w kierunku piłki.

John GeddertJohn Geddert popełnił samobójstwo. Kilka godzin wcześniej został oskarżony o 24 przestępstwa

Dzięki tej wygranej Iga 安i徠ek sięgnęła po swój drugi tytuł w karierze i zaliczyła awans w rankingu WTA. Obecnie zajmuje 15. lokatę. Nigdy wcześniej nie była tak wysoko.