Awans Igi Świątek w rankingu WTA. Tak wysoko jeszcze nie była!

Iga Świątek wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie. Dzięki temu Polka awansowała na 15. miejsce w rankingu WTA. Tak wysokiej lokaty jeszcze nie miała.

Zwycięstwo w WTA 500 to druga wygrana Świątek w turnieju głównego cyklu. Wcześniej triumfowała oczywiście w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Po tym sukcesie była na 17. miejscu. Straciła je po Australian Open i porażce z Simoną Halep. Spadła wtedy o jedną pozycję.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

W finale turnieju w Adelajdzie Iga zaprezentowała się z wyśmienitej strony i pewnie pokonała Belindę Bencić 6:2, 6:2. W całym turnieju nie straciła ani jednego seta.

- Dziękuję wszystkim, dzięki którym to stało się możliwe. To był dla mnie świetny czas w Australii. Kocham tu grać. Dziękuję dyrektorowi turnieju, sędziom i generalnie wszystkim, którzy byli zaangażowani. Dziękuję również rządowi australijskiemu za szansę gry tutaj – mówiła Świątek zaraz po meczu.

Zlatan Ibrahimović i LeBron JamesKonflikt LeBrona Jamesa z Ibrahimoviciem. "Nigdy się nie zamknę"

Dzięki wygranej Iga zgarnęła 470 punktów do rankingu. Ma ich łącznie 3788 punktów i wypchnęła z 15. lokaty Garbine Muguruzę. Wyprzedziła także Belgijkę Elise Mertens i Brytyjkę Johannę Kontę.  Liderką rankingu z 9186 punktami pozostaje  Australijka Ashleigh Barty, która wyprzeda Naomi Osakę oraz Simonę Halep.

Więcej o: