Niewiarygodne! Tak gra Iga 安i徠ek. B造sk geniuszu [WIDEO]

Iga 安i徠ek nie tylko awansowa豉 do p馧fina逝 turnieju WTA 500 w Adelajdzie, ale te b造sn窸a kilkoma niezwykle pi瘯nymi zagraniami.

W czwartek rano Iga Świątek pokonała Danielle Collins i pewnie awansowała do półfinału tenisowego turnieju WTA w Adelajdzie. Polka wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim przy stanie 3:0 jej rywalka poddała się. Chwilę wcześniej Collins wróciła na kort po interwencji fizjoterapeutki. Amerykańska tenisistka zgłosiła kontuzj pleców, która ostatecznie uniemożliwiła jej kontynuowanie gry.

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"

Australian Open TennisZnakomita Świątek! Krecz Collins. Znamy rywalkę Polki w półfinale turnieju w Adelajdzie

"To był niewiarygodny punkt"

Iga 安i徠ek była też autorką najpiękniejszego zagrania meczu. W drugim secie Polka przy prowadzeniu 2:0 serwowała. Rywalka zepchnęła ją w akcji do defensywy, ale nasza najlepsza tenisistka kapitalnie się broniła. Najpierw bekhendem, a potem nieprawdopodobnym lobem niemal w linię końcową. Collins zdołała do niego dobiec i odbiła pi趾 forhendem, ale nie zauważyła nadbiegającej do siatki Świątek, która wygrała wymianę kapitalnym wolejem.

- To był niewiarygodny punkt. Co za piękne zagranie wolejem - mówiła komentatorka WSC Sports.

W półfinale turnieju w Adelajdzie, Iga Świątek zagra z 23-letnią Szwajcarką Jil Teichmann (61 WTA). Mecz odbędzie się w piątek o godz. 5.30 polskiego czasu.

Wi璚ej o: