Znamy zarobki polskich tenisistów na Australian Open. Świątek zgarnęła najwięcej

Pierwszy turniej Wielkiego Szlema już odbywa się bez udziału Polaków. Poznaliśmy zarobki Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka i Łukasza Kubota po pierwszym turnieju wielkoszlemowym w sezonie 2021.

Jako ostatni z Polaków podczas pierwszego turnieju wielkoszlemowego w sezonie walczyli Łukasz Kubot oraz Iga Świątek. Polska para przegrała w drugiej rundzie miksta 4:6, 1:6 z amerykańsko-belgijską parą Hayley Carter/Sander Gille. Tym samym Polacy nie powtórzą swojego wyniku z zeszłego roku, kiedy to znaleźli się w ćwierćfinale.

Zobacz wideo "Nie martwię się porażką Igi Świątek. Rywalki będą się jej obawiać"

AO. Znamy zarobki polskich tenisistów po Australii. Najwięcej zarobiła Świątek, ale każdy otrzymał przynajmniej 100 tys. złotych

Iga Świątek dotarła do czwartej rundy Australian Open, w której odpadła z Rumunką Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6. Za swoje wyniki w singlu i miksta polska tenisistka zarobiła niewiele ponad 932 tys. złotych. Warto wspomnieć, że wygranie zeszłorocznej edycji French Open Świątek zainkasowała ponad siedem milionów złotych – nie licząc kontraktów reklamowych.

Polscy singliści, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, odpadli w pierwszej rundzie Australian Open, ale mimo to na zarobki raczej nie mogą narzekać. Tenisiści otrzymali odpowiednio ponad 328 i 286 tys. złotych. Hurkacz odpadł ze Szwedem Mikaelem Ymerem 6:3, 3:6, 6:3, 5:7, 3:6, natomiast Majchrzak musiał uznać wyższość Serba Miomira Kecmanovicia (6:2, 6:4, 6:3).

Najmniej, bo niewiele ponad 110 tys. złotych, za swoje występy zarobił Łukasz Kubot. 38-latek poza rywalizacją w mikście brał udział w deblu z Holendrem Wesleyem Koolhofem, z którym odpadł w drugiej rundzie w pojedynku z duetem australijskim Matthew Ebden/John Patrick Smith 6:7 (2), 4:6.

Więcej o: