Pogromczyni Igi Świątek odpada z Australian Open. Serena Williams w półfinale

Serena Williams pokonała pogromczynię Igi Świątek, Simonę Halep, w ćwierćfinale Australian Open 6:3, 6:3 i awansowała do półfinału. Jej rywalką będzie Naomi Osaka.

Ten mecz był dla Sereny Williams szansą rewanżu za ostatnie starcie obu zawodniczek. W 2019 roku spotkały się w finale Wimbledonu i tam lepsza okazała się Rumunka. Tym razem Amerykanka nie pozostawiła Halep wątpliwości, kto był lepszy.

Szybka decyzja ws. przejęcia konkursów Raw Air. Szybka decyzja ws. przejęcia konkursów Raw Air. "Nie jesteśmy w stanie"

Już na samym początku meczu Amerykanka przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Williams jeszcze raz przełamała Rumunkę w pierwszym secie i ostatecznie wygrała całą partię 6:3. Drugą zaczęła znacznie gorzej i wyglądało na to, że pojedynek rozstrzygnie się w trzech setach. Halep prowadziła już 3:1, ale wtedy Williams pokazała wielką klasę, zdobywając pięć gemów z rzędu i kończąc mecz.

W półfinale Williams zmierzy się z Naomi Osaką i znowu spróbuje się zrewanżować za przegrany finał. W 2018 roku Japonka wygrała z Amerykanką w ostatnim meczu US Open.